Fansız NVIDIA GeForce 210 yanar mı?

cemtech

Decapat
Daha fazla  
Bende fansız soğutma bloklu NVIDIA GeForce 210 var öyle çok ağır oyunlar oynamıyorum. CoD4mf veya BF bad Company2 - Half-Life 2 tarzı oyunları açıyorum genellikle ama bazen 80-85 dereceleri görüyor. Sizce sıkıntı çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her GPU'nun dayanma derecesi farklıdır sıcaklığın 80i geçmemesi forumdaki ezbere toplu linçlerden biri sadece, endişenecek bir şeyiniz yok önerilen Max sıcaklık 105. Siz 115 dereceye kadar sorun yaşamazsınız. Fazlasına çıkmamaya çalışın.

Son düzenleme:
Bende fansız soğutma bloklu NVIDIA GeForce 210 var öyle çok ağır oyunlar oynamıyorum. CoD4mf veya BF bad Company2 - Half-Life 2 tarzı oyunları açıyorum genellikle ama bazen 80-85 dereceleri görüyor. Sizce sıkıntı çıkar mı?

Hocam eski ekran kartları genelde ısınma sorunu oluyor. Eski bir HD 2310 ekran kartını fansız taktığımda 100 dereceleri görmüştü. Siz en iyisi basit bir fan ve soğutucu blok takın. 85 derecelerde kapanma riski olabilir.

Hocam eski ekran kartları genelde ısınma sorunu oluyor. Eski bir HD 2310 ekran kartını fansız taktığımda 100 dereceleri görmüştü. Siz en iyisi basit bir fan ve soğutucu blok takın. 85 derecelerde kapanma riski olabilir.
HD serisiyle GT serisini sıcaklık konusunda bir tutmanız garip biraz.

HD serisiyle GT serisini sıcaklık konusunda bir tutmanız garip biraz.

Ben örnek olarak verdim. Yoksa eski GT 430'um 5Cm'lik fanla 65 derecede çalışıyor. Ama eski ekran kartları çoğu zaman kolay ısınabiliyor. Zaten GT 430 bile 2012'lerden kalma.
Fan nereden bulacağım ki ben buna fan?

2.elde veya bazı sitelerde soğutucu bloklu fanlar satılıyor. En ucuz 10TL, en pahalı 30-120TL. Eğer büyçeniz varsa ortalama bir soğutucu bloklu bir fan alabilirsiniz.

Fan takmanıza gerek yok, 80-85 dereceler o kart için gayet normal sıcaklıklar. Ama yok ben ille daha serin çalışsın isterim dersen şu tip fanlardan bir ekleme yapabilirsin.

Geri
Yukarı