Fantastik İş İlanları

Kranovar

Kilopat
Yer
Antartika
Yahu bunlar şaka mı arkadaş? Örnek olarak 2 tane bırakıyorum. Asgari ücret yazmaya hiç mı utanmıyorlar anlamıyorum. Yazılım alanım değil meraktan bakayım dedim bu insanlar boşuna emek veriyorlar herhalde kasiyer olsalar daha kolay en azından okumakla uğraşmazlar. Birçok ilan başlığı dahi yazım hatası dolu birçoğunun açıklaması anlatım bozukluklarından geçilmiyor daha yazı yazmaktan aciz insanlar patron oluyor ya ona yanıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210125-161548_sahibindencom.jpg
    Screenshot_20210125-161548_sahibindencom.jpg
    99,1 KB · Görüntüleme: 139
  • Screenshot_20210125-161540_sahibindencom.jpg
    Screenshot_20210125-161540_sahibindencom.jpg
    97,8 KB · Görüntüleme: 147
  • Screenshot_20210125-160148_sahibindencom.jpg
    Screenshot_20210125-160148_sahibindencom.jpg
    103 KB · Görüntüleme: 128
Son düzenleme:
Yahu bunlar şaka mı arkadaş? Örnek olarak 2 tane bırakıyorum. Asgari ücret yazmaya hiç mı utanmıyorlar anlamıyorum. Yazılım alanım değil meraktan bakayım dedim bu insanlar boşuna emek veriyorlar herhalde kasiyer olsalar daha kolay en azından okumakla uğraşmazlar. Birçok ilan başlığı dahi yazım hatası dolu birçoğunun açıklaması anlatım bozukluklarından geçilmiyor daha yazı yazmaktan aciz insanlar patron oluyor ona yanıyorum.

Sahilindenden iş mi bakilir Allah aşkına?

Sanırım bunlara da üniversite sınavında 300.000 ve daha üstü yapmış ama adı "mühendis" olsun diye herhangi bir yazılım mühendisliği bölümüne gidip mezun olanlar başvuruyordur.

Yahu bunlar şaka mı arkadaş? Örnek olarak 2 tane bırakıyorum. Asgari ücret yazmaya hiç mı utanmıyorlar anlamıyorum. Yazılım alanım değil meraktan bakayım dedim bu insanlar boşuna emek veriyorlar herhalde kasiyer olsalar daha kolay en azından okumakla uğraşmazlar. Birçok ilan başlığı dahi yazım hatası dolu birçoğunun açıklaması anlatım bozukluklarından geçilmiyor daha yazı yazmaktan aciz insanlar patron oluyor ona yanıyorum.
Korgeneral arıyorlar galiba ilana bak.

Kendisine ve emeğine saygısı olmayan bir toplumun içine düştüğü durumu görüyorsun. Bu toplumlarda zamanla her şey yönetenlerin tam istediği gibi daha kötüye gider halk açısından, sonucunda ise milyonlarca insan karın tokluğuna olmadan bile ölmesini engelleyecek miktarlara çalışmak zorunda bırakılır. Şu anda "birkaç okul ve alan hariç" üniversiteden yeni mezun olup 5-6-7 bin TL maaşla işe başladım diyenlerin alayı yalan söylüyor. Asgari ücretle onun %20 fazlası arasında değişen paralarla çalışıyorlar.

İngiltere ve Fransa'da sözleşmeli çalıştığım şirketler yeni proje alamadıkları için iş de gönderemiyorlar, yine de Türkiye içinden iş yapacak bir yer bakmıyorum. Niye? Yurt dışına yapacağım aynı işin 1/15'i kadar para teklif ediyorlar da ondan. Projeden kazanacakları miktar yüz binlerce TL, bu işin görsel modelleme ve render işlerini yapıp pazarlamasını sağlayan kişiye teklif edilen para neredeyse lise öğrencisinin harçlığı kadar... Burada "bu işi ben 500 TL'ye yaparım" demeye devam etsinler daha, yakında o 500 TL'yi bile bulamayacaklar.

Ben yapmazsam, bu ilanlara cevap verecekler o işleri yapmazsa mecburen piyasayı yükseltip hakkınız olan paralara yakın düzeylere çıkmak zorunda kalacaklar ama yapmak zorunda bırakılan milyonlarca insan var.

Not: California'daki bir bölgede çalışan öğretmenler aylık ortalama 5500-6500 $ arasında olan maaşlarının yetersizliğinden dolayı geçen yıl yönetimi protesto ettiler, sonucunda ise aylık 600-800 $ arasında bir ek ödeme aldılar. Burada ise "sözleşmeli öğretmenlikle" asgari ücretin bile altına çalışan on binlerce öğretmen ise kendi sırtlarından her yıl milyonlar kazanan okul sahiplerini kabullenmiş durumda.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı