Far Cry 2 nasıldır?

Far Cry, 5 oyundan oluşan bir seri ve 3'ten sonrası için "copy" yorumu yapılıyor. Far Cry 2 ne durumda? Halen oynanabilirliği var mı?

Oyunun başında karakter seçiyoruz. Afrika'da bir ülkede APR ve UFLL adlı iki büyük askeri grup var. Bu iki tarafı da silahlandıran Jackal lakaplı bir silah tüccarı var ve iki tarafı da silahlandırdığı için iç savaşa sebep oluyor. Bizim görevimiz bu iki tarafı silahlandıran Jackal lakaplı adamı öldürmek, bir nevi kiralık katiliz. Oyunun başındaki görevimiz onu öldürmek ama başarılı olamadan sıtma hastalığına yakalanıyoruz. Sonra UFLL ve APR gruplarının başlarındaki komutanlardan görev alarak adım adım Jackal lakaplı adama ulaşmaya çalışıyoruz. Oyun içinde edinebileceğimiz arkadaşlar da var, ana görevleri yaparken başka seçenekler sunuyorlar bize. Daha da anlatmayayım, spoiler olmasın. Oyunu ilk 2013'de bitirdim. Bir hafta önce yine bitirmiştim. Ama oyunu herkes sevmeyebilir, konusu ağır ilerliyor. Görev yapılacak yerlere gitmek için uzun süre araba kullanmak gerekebiliyor. Ama en azından oldukça özgün bir konusu var. Başka soru olursa cevaplayabilirim.

Oyunu şimdi bitirdim. Genel itibari ile güzel bir oyun. Sıkıcı yanları bir yerden başka bir yere gitmek çok zor "Fast travel" sadece belli yerlerde var ve yoldayken sürekli karşımıza düşmanlar çıkıyor. Bu yüzden oynanış biraz zorluyor. Hikaye anlamında ise biraz zayıf kalmış ana karakter hiç konuşmuyor. İyi yanı ise Afrika da yaşadığımızı hissediyorsun. Zebra koymuşlar daha ne. :)

Geri
Yukarı