Far Cry 5 anlık FPS düşüşü

Wiinchester

Kilopat
Daha fazla  
Sistem özelliklerim:
Intel(R)Core(TM) i5-9300H [email protected]
Kingston 8 GB 2666MHz
NVIDIA GeForce GTX 1650 4 GB
Intel SSDPEKNW512G8 512 GB
Oyunum Steam'den aldım sistem özelliklerime göre yüksekte oynamam gerekir, ama normalde bile FPS dropları yiyorum. Acaba sebebi dün ya da dünden önce ki gün yaptığım Windows güncellemesi olabilir mi?
Bu aralar oynadığım oyunlar: GTA 5 (ultra ayarlar1080P), R6 (ultra ayarlar1080P), AC Odyssey (Normal-yüksek 1080P), hepsini kasmadan oynuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özelliklerim:
Intel(R)Core(TM) i5-9300H [email protected]
Kingston 8 GB 2666MHz
NVIDIA GeForce GTX 1650 4 GB
Intel SSDPEKNW512G8 512 GB
Oyunum Steam'den aldım sistem özelliklerime göre yüksekte oynamam gerekir, ama normalde bile FPS dropları yiyorum. Acaba sebebi dün ya da dünden önce ki gün yaptığım Windows güncellemesi olabilir mi?
Bu aralar oynadığım oyunlar: GTA 5 (ultra ayarlar1080P), R6 (ultra ayarlar1080P), AC Odyssey (Normal-yüksek 1080P), hepsini kasmadan oynuyorum.
Minimum 8GB RAM istiyor. RAM darboğazı olabilir.

o sisteme 8gb almak ilginç olmuş. işlemci de o ekran kartına büyük ihtimalle darboğaz yapabilir, 3.00 4.00 ghz arası al, bir de rami 16gb yap, hiç olmuyorsa beni etiketleyerek yaz, geri dönerim.

Tabi para da boru değil, ayrıca diğer oyunları rahatlıkla oynuyorsun. O oyun biraz sıkıntılı :). Ama dediğim gibi oyuna ekran kartı yetiyordur arada ram limitini falan aşıyordur.

o sisteme 8gb almak ilginç olmuş. işlemci de o ekran kartına büyük ihtimalle darboğaz yapabilir, 3.00 4.00 ghz arası al, bir de rami 16gb yap, hiç olmuyorsa beni etiketleyerek yaz, geri dönerim.

Tabi para da boru değil, ayrıca diğer oyunları rahatlıkla oynuyorsun. O oyun biraz sıkıntılı :). Ama dediğim gibi oyuna ekran kartı yetiyordur arada ram limitini falan aşıyordur.
Dostum. İşelemci darboğazı söz konusu değil. Ki o işlemcinin temel hızı 2.40 GHZ.
İşlemci gerektiğinde 4.10 GHZ e kadar çıkabiliyor.
Tek sorun RAM darboğazı olarak gözüküyor. Dual chanel (2x8) durumu çözücektir.

4.10 a mı çıkıyor? bilmiyordum fakat benimki stabil 3.8 de çalışıyor 4.5 e kadar çıkıyor, öyle 2.40 dan 4.10 a nasıl fırlıyor? onu da anlamış değilim ama ramin hzsi iğrenç. 3000 mhz bir ram ve 16gblık ram çözecektir.

Tamamdır bir ara RAM alabilecek gücüm alırsa öyle yaparım malum öğrenciyiz, şimdilik böyle takılalım o zaman.
Cevaplarınız için teşekkür ederim, RAM yükseltmesi yapmaya çalışacağım.

4.10'a mı çıkıyor? Bilmiyordum fakat benimki stabil 3.8 de çalışıyor 4.5'e kadar çıkıyor, öyle 2.40'dan 4.10'a nasıl fırlıyor? Onu da anlamış değilim ama RAM'in Hz'si iğrenç. 3000 MHz bir RAM ve 16 GB'lık RAM çözecektir.

9. nesil bir işlemci Max 2667MHz RAM frekansını destekliyor sonradan gelen görenler için yanlış yönlendirme yapılmasın. 3000 MHz'ye gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı