Çözüldü Far Cry 5 "Visual C++ runtime error" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

hasakicioguz

Hectopat
RAM
Adata XPG Gammix D30 2x8GB DDR4 3200MHz CL16
Ekran kartı
XFX AMD Radeon RX 5700 XT THICC III 8GB GDDR6
Anakart
Gigabyte B450M S2H Soket AM4 DDR4 mATX
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600 Soket AM4 MPK
Epic Games'den Far Cry 5 almıştım indirdim oynayamıyorum. Aynı olayı 2 gün önce Far Cry 4 indirip oynamaya çalıştığımda da yaşamıştım.

Denediğim çözümler:
  • Denetim Masası ---> programlar kısmından bütün Visual C++ redistributablelara sağ tıklayıp onarmak.
  • Bütün Visual C++ redistributable programlarının hepsini silip sonra hepsini teker teker tekrardan indirmek 2015-2022, 2013, 2012, 2008 ve 2005 hepsini teker teker indirdim X86 ve X64 versiyonlarını kurdum
  • Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp bcdedit /set ıncreaseuserva 2800 komutunu girmek (YouTube'da bu tavsiye ediliyordu)
  • Ubisoft Connect uygulamasını silip tekrar yüklemek.

Bu iki linkten de indirdim Visual C++ redistributableları: link1 link2 yine aynı hatayı veriyor.

Dosya Ekleri

• asdasd.png
    asdasd.png
    272,9 KB · Görüntüleme: 145
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Önce VPN'yi çalıştırıp sonrasında uygulamayı başlatıyorsunuz değil mi? Denemişsinizdir muhtemelen ama Ubisoft Connect'i yönetici olarak çalıştırmayı da deneyebilirsiniz.

Sorunla ilgili biraz daha gezineceğim internette, bir şeyler bulabilirsem yazarım burada.

Tamam oyun açıldı. IObit uninstaller uygulamasıyla Ubisoft Connect'i sildim sonra tekrar yükledim. Ubisoft Connect setupını yönetici olarak çalıştırıp yükledim şu an açık Far Cry 5.
IMG-20220207-WA0002.jpeg
VPN kullanarak oyun açmadım daha önce hiç onu nasıl yapacağım? Bu arada Superonline'ın sitesinde 2220'ye guvenlı ıptal yazın diyor 2500 değil. (link)
Düzeltme için teşekkürler. Benim paylaştığım bağlantı güncelliğini yitirmiş sanırım, dikkat etmemiştim.

Herhangi bir VPN'yi indirip çalıştırmak yeterli olacaktır. Başka bir şeye gerek yok.

VPN kullanmadığım için önerisini yapamıyorum ama Sosyal'deki eski konulara göz atabilirsiniz.

Düzeltme için teşekkürler. Benim paylaştığım bağlantı güncelliğini yitirmiş sanırım, dikkat etmemiştim.

Herhangi bir VPN'yi indirip çalıştırmak yeterli olacaktır. Başka bir şeye gerek yok.

VPN kullanmadığım için önerisini yapamıyorum ama Sosyal'deki eski konulara göz atabilirsiniz.

Superonline ayarlarından güvenli modu kapattım şu an hatta denemek için Google'da +18 içerik arattım görsellerde çıktı çalışıyor.(önceden 'güvenli arama tarafından gizlendi' mesajı veriyordu şimdi vermiyor) ama oyun yine açmıyor aynı hata devam ediyor. Epic, Ubisoft Connect ve oyunu silip tekrar mı yüklesem?

Bu hata ile güvenli internet arasında bir bağ bulamadım...

Rapor alınız:

@hasakicioguz Sanmıyorum pek bir değişiklik olacağını.

Superonline ayarlarından kastınız nedir? Superonline sitesine baktığımda bu hizmeti kapatmanın yolları arasında bahsettiğiniz gibi bir şey göremedim. Farklı bir şeyi kapatmış olabilir misiniz?

@Recep Baltaş Bazı ISS'lerde otomatik olarak açık gelen güvenli internet hizmeti Ubisoft Connect yazılımında erişimi kısıtlıyor. Böyle durumlarda da bu hizmeti kapatmak veya VPN kullanmak çözüm oluyor.

Rapor alınız:

@hasakicioguz sanmıyorum pek bir değişiklik olacağını.

Superonline ayarlarından kastınız nedir? Superonline sitesine baktığımda bu hizmeti kapatmanın yolları arasında bahsettiğiniz gibi bir şey göremedim. Farklı bir şeyi kapatmış olabilir misiniz?

@Recep Baltaş bazı ISS'lerde otomatik olarak açık gelen güvenli internet hizmeti Ubisoft Connect yazılımında erişimi kısıtlıyor. Böyle durumlarda da bu hizmeti kapatmak veya VPN kullanmak çözüm oluyor.

@hasakicioguz Sanmıyorum pek bir değişiklik olacağını.

@Recep Baltaş Bazı ISS'lerde otomatik olarak açık gelen güvenli internet hizmeti Ubisoft Connect yazılımında erişimi kısıtlıyor. Böyle durumlarda da bu hizmeti kapatmak veya VPN kullanmak çözüm oluyor.

asdasdasd.png

Son düzenleme:
Modeminizi resetleyip sonrasında tekrar deneyebilirsiniz denemediyseniz.

Sorunun devam etmesi halinde VPN ile de deneyin lütfen. Dünden sonra biraz araştırdım, Proton VPN işinizi görecektir.

Rapor alınız:

Bu arada hatanın sadece Far Cry 5 de yaşanmadığını belirtmek isterim, Ubisoft Connect programını açmaya çalışınca da aynı hatayı veriyor.

Sorunun devam etmesi halinde VPN ile de deneyin lütfen. Dünden sonra biraz araştırdım, proton VPN işinizi görecektir.

Bak onu düşünmemiştim tamam şimdi modemi resetliyim.

Sorunun devam etmesi halinde VPN ile de deneyin lütfen. Dünden sonra biraz araştırdım, proton VPN işinizi görecektir.

Modemi resetledim sorun hala devam ediyor. VPN ile deneyeyim.

Yok ProtonVPN'e kayıt oldum ücretsiz üyeliğe, indirdim uygulamayı ücretsiz lokasyon zaten 3 tane Japonya, Hollanda ve ABD. Hollanda'ya bağlandım(en hızlı Hollanda) kontrol de ettim internetten iplocation sitesinden Hollanda'da olduğum yazıyor. Yine aynı hata...

Son düzenleme:
Önce VPN'yi çalıştırıp sonrasında uygulamayı başlatıyorsunuz değil mi? Denemişsinizdir muhtemelen ama Ubisoft Connect'i yönetici olarak çalıştırmayı da deneyebilirsiniz.

Sorunla ilgili biraz daha gezineceğim internette, bir şeyler bulabilirsem yazarım burada.

Tamam oyun açıldı. IObit uninstaller uygulamasıyla Ubisoft Connect'i sildim sonra tekrar yükledim. Ubisoft Connect setupını yönetici olarak çalıştırıp yükledim şu an açık Far Cry 5.
IMG-20220207-WA0002.jpeg

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı