Far Cry 6 yüksek VRAM kullanımı

Daha fazla  
Selam arkadaşlar, bugün Far Cry 6 indirdim. GTX 1050 Ti ekran kartım var daha önce izlediğim test videolarında şu an bende olan VRAM kullanımından daha düşük bir değer gösteriyor bunun sebebi nedir acaba? Bir de VRAM kullanımında sınırı aşarsak ne olur? Donanıma bir zararı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
4 GB sınırını aştığında FPS drop yersin, belli miktarda FPS düşüşü görülür. Donanıma zararı olmaz. Oyunun grafik ayarlarını düşürerek VRAM kullanımını azaltabilirsin.

Kaç gb vram kullaniyor hocam oyun? Ayrıca grafik ayarlarin nasıl? Ve vram kullanimini aşamazsin 4gb ise maximum 4g kullanılır.
Grafik ayarları hepsi low da. Vram kullanımı 3.71/3.92 şeklinde. Texture kalitesini artırınca 3.92nin üstüne çıkıyor hocam.
4 GB sınırını aştığında FPS drop yersin, belli miktarda FPS düşüşü görülür. Donanıma zararı olmaz. Oyunun grafik ayarlarını düşürerek VRAM kullanımını azaltabilirsin.
Bilgi için teşekkürler. Şuan zaten low ayarlarda yüksek vram kullanımı alıyorum. Direkt low ayarlarda bu kadar yüksek vram kullanımı hiç almadığım için garip geldi.

Grafik ayarları hepsi low da. Vram kullanımı 3.71/3.92 şeklinde. Texture kalitesini artırınca 3.92nin üstüne çıkıyor hocam.

Bilgi için teşekkürler. Şuan zaten low ayarlarda yüksek vram kullanımı alıyorum. Direkt low ayarlarda bu kadar yüksek vram kullanımı hiç almadığım için garip geldi.
Oyunun optimizasyonu ile ilgilidir belki de. Kasma yoksa sorun yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı