Far Cry hangi oyunları oynanmalı?

LeonS.Kennedy

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
3 bitti, 4 bitti, 5 yarıda kaldı, 6 bitti.
1. oyunun alt yazısı olmaması nedeniyle oynayamadım; 2. oyununa Türkçe yama uygulayamadım.
Primal ve New dawn varmış, onlara hiç bakmadım...

Sizler ne önerirsiniz?

5. oyununun yarıda kalmasının sebebi ana hikayesinin olmamasıymış yanlışım varsa düzeltin.

3 bitti, 4 bitti, 5 yarıda kaldı, 6 bitti.
1. oyunun alt yazısı olmaması nedeniyle oynayamadım; 2. oyununa Türkçe yama uygulayamadım.
Primal ve New dawn varmış, onlara hiç bakmadım...

Sizler ne önerirsiniz?

5. oyununun yarıda kalmasının sebebi ana hikayesinin olmamasıymış yanlışım varsa düzeltin.

Ben Far Cry Primal'ı çok sevmiştim en azından diğerilerinden biraz da olsa farklıydı.

6. oyun hariç, bütün seriyi oynadım.

İlk oyuna pek gerek yok. Şahsen pek beğenmedim. Eski olduğu için yavan geldi.
2. oyun aslında güzel bir oyun. Mekaniksel açıdan detaylı. Mesela YouTube'tan Far Cry 2 vs Far Cry 3 karşılaştırma videoları izlersen şaşıracağına eminim. Sınırlı bir açık dünyası ve oyun içi etkinliği olduğu doğru, ancak 2. oyun 3. oyunda olmayan bazı özellikleri barındırdığı için oynaması çok keyifli gelmişti bana.
New Dawn'a gelecek olursak 5. oyunun devamı olarak geçiyor ve mekaniksel açıdan 5. oyuna göre biraz daha gelişmiş denebilir. Çok özel bir yanı yok. Oynamasan da olur. Zaten 5. oyunu yarıda bırakmışsın.
Son olarak Far Cry Primal ise bildiğimiz anlamda ateşli silahlar olmadan bir Far Cry ne kadar eğlenceli hissettirebilirse o kadar hissettiriyor. Aslında subjektif değerlendirmeye açık. Ben şahsen eğlendim. M.Ö. 10 bin atmosferi, vahşi doğa, hayvan evcilleştirme, ok yay, mızrak kullanımı gibi özellikler farklı bir deneyim yaşattığı için hoşuma gitti. Ok yay aslında Far Cry oyunlarında sıkça kullanılabilen bir silah, ancak Primal'da ilkel koşullarda bu silahı kullanmak daha hoşuma gitmişti.

Geri
Yukarı