Hangi Far Cry oyunu oynanmalı?

Önce 4 oynayıp sonra 3 oynadığında tamamen aynısı olmadığını aradaki küçük farkların 4'ü daha iyi yaptığını görüyorsun. Küçük farklar yeni bir oyun yapacak seviyede değil ama daha iyi yapacak seviyede.

Far Cry oyunları arasında en farklı olan Primal, o da antik dönemde geçiyor diye.

Niye olmasın ki? Aynı fiyatta aslında oyunlar.

Evet, 3. oyunu mesela indirimle 26 lira 70 kuruş. Bir farkı olmayan dördüncü oyunu da 40 lira 50 kuruş. Beşinci oyunu da 53 lira 80 kuruş, altıncı oyunu da 134 küsur lira falan. Aynı tema ve bir şey değişmeyen hikayeye 134 lira vermek senin için sorun olmuyorsa zaten gerisi bizi ilgilendirmez. Öneriyi yapar geçeriz sadece tekrara saracağını ve aşırı sıkacağını söylüyoruz, yönlendiriyoruz kısacası. Bizi yönlendiren olmamıştı. Beşinci oyununu gidip niye aldın diyen de yok zaten ama tekrara sarması sıkacak, anlatmaya çalıştığımız bu. Yoksa istersen set şeklinde 3, 4, 5, 6 al, bizi ilgilendirmez.

Niye olmasın ki? Aynı fiyatta aslında oyunlar. Aşırı eski olmayan eski oyunların indirim dönemi haricinde ucuz olması Türkiye gibi sayılı ülkelerde var. Zaten ben de demiyorum ki tüm oyunlarını oynasın, atlayarak oynasın diyorum birini seçecekse yeniden gitsin. Bu arada berk abimiz(?) kim, senin abin mi niye savunuyorsun ki bu kadar?
Abim değil fakat abim gibi.

Evet, 3. oyunu mesela indirimle 26 lira 70 kuruş. Bir farkı olmayan dördüncü oyunu da 40 lira 50 kuruş. Beşinci oyunu da 53 lira 80 kuruş, altıncı oyunu da 134 küsur lira falan. Aynı tema ve bir şey değişmeyen hikayeye 134 lira vermek senin için sorun olmuyorsa zaten gerisi bizi ilgilendirmez. Öneriyi yapar geçeriz sadece tekrara saracağını ve aşırı sıkacağını söylüyoruz, yönlendiriyoruz kısacası. Bizi yönlendiren olmamıştı. Beşinci oyununu gidip niye aldın diyen de yok zaten ama tekrara sarması sıkacak, anlatmaya çalıştığımız bu. Yoksa istersen set şeklinde 3, 4, 5, 6 al, bizi ilgilendirmez.
Aynı şeyi diyorum inatla anlamıyorsunuz, benzer olması sonraki oyunun daha kötü olduğu anlamına gelmez; daha rafine olur. Ben de diyorum FarCry 3'ü oynayan birinin sonraki oyunları oynamasına gerek yok diye ama 3'ü yarıda bırakan ve daha rafine zevk arayan için sonraki oyunlar daha ideal. Ayrıca indirim değil konumuz, olması gereken de bu zaten. Para birimi stabil olan ülkelerde tüm oyunlar indirim dışında aynı fiyat, bazen güncel oyunlar eskiye nazaran daha ucuz bile olabiliyor. Türkiye fiyatı üzerinden karşılaştıracaksak ben de Torrent'te hepsi ücretsiz der konuyu kapatırım yani.

Geri
Yukarı