Rehber Farbar Recovery Scan ile Rapor Hazırlama

Konu içinde rapor paylaşacak olan kişi sorununu açıkça belirtmesi gereklidir.

Yazılımı bir klasör içine atıp altta verilen şıklar işaretli şekilde Scan yapın. Scan bitince klasör içinde çıkan txt dosyalarını rarlayıp dosya upload servislerinden birine upload edip paylaşın.
Kurallara uygun upload sitelerine upload edin. Örneğin:
Mediafire, RGHOST, Yandex disk(izin verilmiş olması lazım), One drive(izin verilmiş olması lazım), Google drive(izin verilmiş olması lazım) vb...

Farbar.jpg

Fixleme: Fixleyin dediğimizde kod içine verdiğimiz bütün hepsini seçip kopyala yapıp, FRST yazılımı yönetici olarak çalıştırmanız ve "fix" butonuna basmanız yeterlidir.

32 bit olanlar için:
64 bit olanlar için:

Son düzenleme:
Hocam genelde format hep sizin için en son çözüm olurdu bu olay için neden tavsiye ettiniz?
Silinmeyen bir zararlımı?
Format demedim ki :) Temiz önyükleme dedim. Evet son çözüm format benim için.
Bunları sileyim mi?
Fixleyin rehbere göre.
Peki kullanıcı bilgisiyarı her kullanacağı zaman böyle mi kullanacak yoksa sadece 1 kereliğemi mahsus?
Temiz önyükleme, Başlangıç ve servisleri devre dışı bırakmakla ilgili. Genelde performans açısından gereksizleri kapatmak yararlı olur. Amacı yerine göre değişir zararlı deaktif etmek için de kullandırıorum. Ancak burada performans ve yazılımsal sorunlara neden olacak çok şey var diye istedim.

Belirgin bir zararlı görünmüyor. Sadece bu şüpheli geldi fixleyin:

Kod:
start::
HKU\S-1-5-21-3704645582-2045136320-2287588529-1001\...\Run: [Medal] => "C:\Users\efeay\AppData\Local\Medal\update.exe" --processStart "Medal.exe"
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Restriction <==== ATTENTION.
C:\Users\efeay\AppData\Local\master131
C:\ProgramData\mntemp
C:\ProgramData\yfmtmdja.kyt
end::
Temiz önyükleme yapın.

Rehbere uygun şekilde fixledim yapmam gereken başka bir şey var mı?

Dosya Ekleri

• Fixlog.txt
    971 bayt · Görüntüleme: 60
Hocam YouTube hesabı bot olmuş şu an çözdüm gibi.
Zararlı odaklı inceleme yapar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam YouTube hesabı bot olmuş şu an çözdüm gibi.
Zararlı odaklı inceleme yapar mısınız?
Zararlı olarak onu edecek bir şey gözükmüyor sadece güvenlik için kullanmayın dediğim şeyler şunlar:
Bitwarden, FDM, GOG, VPN yazılımları

Performans, virüs ve depolama odaklı bakar mısınız?
Kaspersky kurmuşsunuz zaten :) Performans olarak gereksiz geri dönüşüm kutusunu ve dosyaları klasörlere atmışsınız çok. Eş dosyalar çok var yani gereksiz olarak.

Mcafee program kaldırdan kaldırın varsa.

Mcafee kalıntısı kalmış :
C:\Program Files\McAfee

Bu aracı kullanıp kaldırın.

GPU sürücünüz ve Minecraft güvenlik için sorun oluşturabilir düzgün yerlerden indirin.

Bunu fixleyin:
Kod:
Start::
CreateRestorePoint:
CloseProcesses:
Tcpip\..\Interfaces\{e36a4a2e-d4c3-4aea-9d7f-6b9e5fd60761}: [DhcpNameServer] 150.211.1.2
emptytemp:
End::

Zamanlanmış görevlerden gereksiz olanları kapatabilirsiniz, ek olarak temiz önyükleme yapın.

Murat hocam şu son zamanlarda Discord ve oyunlarda ani ping yükselme/düşme oluyor.
Zararlı ve performans odaklı bakar mısınız?

Geri
Yukarı