Rehber Farbar Recovery Scan ile Rapor Hazırlama

Konu içinde rapor paylaşacak olan kişi sorununu açıkça belirtmesi gereklidir.

Yazılımı bir klasör içine atıp altta verilen şıklar işaretli şekilde Scan yapın. Scan bitince klasör içinde çıkan txt dosyalarını rarlayıp dosya upload servislerinden birine upload edip paylaşın.
Kurallara uygun upload sitelerine upload edin. Örneğin:
Mediafire, RGHOST, Yandex disk(izin verilmiş olması lazım), One drive(izin verilmiş olması lazım), Google drive(izin verilmiş olması lazım) vb...

Farbar.jpg

Fixleme: Fixleyin dediğimizde kod içine verdiğimiz bütün hepsini seçip kopyala yapıp, FRST yazılımı yönetici olarak çalıştırmanız ve "fix" butonuna basmanız yeterlidir.

32 bit olanlar için:
64 bit olanlar için:

Son düzenleme:
Diğer raporda dediğim gbii zararlı sadece tespit edilenler var onun haricinde:

Bu dosyayı VT upload edip sonucu paylaşın:
C:\Program Files (x86)\Common Files\Patch.exe

Discod bot filan indirmişssin indirmeler kısmında, onları da VT ile taratıp sonuçları paylaşın.

Diğer raporda dediğim gbii zararlı sadece tespit edilenler var onun haricinde:

Bu dosyayı vt upload edip sonucu paylaşın:
C:\program files (X86)\common Files\Patch.exe

Discod bot falan indirmişssin indirmeler kısmında, onları da vt ile taratıp sonuçları paylaşın.

Hocam "vt" derken anlamadım. Uygulama falan mı? (Cahiliğim için özür dilerim. :D)
Haa Virüs Total :D. Pardon hocam hemen koyuyorum.
Link

Bakabilir misiniz? Çok anlamıyorum da yardımcı olabileceğiniz ve bana ayırabileceğiniz bir zamanınız varsa sevinirim.
Rehberi doğru okuyanlara bakıyorum. Derdini anlatacağınıza rica ediyorsunuz sadece. Ricaya gerek yok derdini söylemeden bakmıyorum kimseye.

Haklısınız hocam.

Zararlı yazılımlar olduğunu düşünüyorum. Google da reklamlar çıkıyor karşıma, başlat menüsündeki arama kısmına yazı yazamıyorum internetten bir kaç şey buldum onlar ile çözdüm ve PC'den verim alamıyorum. KİS tarama yaptırdım ve zamanında yaptığım indirmelerinde bunda payının olduğunun farkındayım ama çözüme ulaşmakta bilgisizim. Bu yüzden bir bilene danışmak istedim

Bunları silin:
C:\Users\Balbay\Favorites\NCH Software Download Site.lnk
C:\Users\Balbay\Desktop\Bu bilgisayar - Kısayol.lnk

Bunu VT'ye upload edip sonucunu paylaşın:
C:\vmp\ac130.exe

Kaspersky le tam tarama yapıp sıkıntı çıkmadıysa iyi çünkü Türkçe yamalar indrmişsin onlarda sıkıntı görmediyse kullanabilirsin.

BIOS güncel değil güncelleyin:

İExplorer proxy ayarları değişmiş varsayılana sıfırlayın.

Chrome ve Mozilla kısmında adware veya arama motoru zararlıları var gibi ADWcleaner ile bir taratın.

Avast browser kaldır bir işe yaramaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı