Rehber Farbar Recovery Scan ile Rapor Hazırlama

Konu içinde rapor paylaşacak olan kişi sorununu açıkça belirtmesi gereklidir.

Yazılımı bir klasör içine atıp altta verilen şıklar işaretli şekilde Scan yapın. Scan bitince klasör içinde çıkan txt dosyalarını rarlayıp dosya upload servislerinden birine upload edip paylaşın.
Kurallara uygun upload sitelerine upload edin. Örneğin:
Mediafire, RGHOST, Yandex disk(izin verilmiş olması lazım), One drive(izin verilmiş olması lazım), Google drive(izin verilmiş olması lazım) vb...

Farbar.jpg

Fixleme: Fixleyin dediğimizde kod içine verdiğimiz bütün hepsini seçip kopyala yapıp, FRST yazılımı yönetici olarak çalıştırmanız ve "fix" butonuna basmanız yeterlidir.

32 bit olanlar için:
64 bit olanlar için:

Son düzenleme:
Selam.
Selam.
Murat Bey eğer discord veya farklı bir yerden anlatarak yardım ederseniz çok sevinirim zira ben bu işlerden hiç anlamıyorum. vaktinizi çalmak istemem fakat gerçekten yardıma ihtiyacım var bu durum bana kafayı yedirtiyor..

Son düzenleme:
Hocam merhabalar işim gereği Windows sunuculara her gün bağlantı gerçekleştirmekteyim.Aktif olarak Kaspersky yanında da tarama için Malwarebytes kullanıyorum.Son 1 haftaya kadar hiçbir endişem hiçbir sorunum yoktu , taramalarımı yapıyordum bilgisayarım ile ilgili de bir sorun yaşamıyordum ancak şu son 1 hafta bilgisayarımda sağlam bir virüs olduğunu düşünmeye başladım çünkü masaüstü penceresi ve System görev yöneticisinden gördüğüm kadarıyla çok CPU harcıyor ve Chrome ve diğer uygulamalar görev yöneticisini alta aldığımda çok fazla CPU kullanıyor(ve bilgisayar fanlarından CPU ağır yük altındaymış gibi ses geliyor ancak uygulamaları kapatmadan ve değiştirmeden görev yöneticisine tıkladığımda uygulamaların CPU kullanımı kademeli olarak aşırı bir şekil de düşüyor bu durumu en çok Chrome ve diğer bütün tarayıcılarda yaşamaktayım) Malwarebytes ile Kaspersky ile defalarca tarattım bir sonuç alamadım ancak Hitman Pro ile tarattığımda zararlı tespit etti ve kaldırdı(tespit edilen zararlıyı konuya ekledim) ancak bahsettiğim CPU sorununu hala yaşamaktayım.
Farbar tarama sonuçlarım 45.7 KB file on MEGA
(Ayrıca bilgisayarı daha önceleri yaklaşık 7 8 ay Malwarebytes ve Kaspersky olmadan kullandığım süreler oldu)
@Murat5038 Hocam ayrıca hitman pronun bulduğu ve sildiği klasör yeniden oluşturulmuş
şimdiden edebileceğiniz yardım için çok teşekkür ederim 😊
ekstra olarak görev yöneticisinde lol olsun chrome olsun sağ tıklayıp özelliklerine bakamıyorum belirli çalışan programların sağ tıklayıp özelliklerini göremiyorum ve görev yöneticisinde adını daha önce görmediğim bir sürü windows exesi çalışıyor hocam

Dosya Ekleri

• hitmanpro.png
    hitmanpro.png
    6,7 KB · Görüntüleme: 65
  • pngg.png
    pngg.png
    24,5 KB · Görüntüleme: 59
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    34,7 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
Program kaldırdan bunları kaldır:
Balanced
APP Shop v1.0.39
SoftEther VPN Client
Tuxler Free Residential VPN
NordVPN
Afterburner

Windows uygulamalardan kaldır:
Proxy List Free

Klasörü sil(İçinde silinmeyen yazılım varsa uninstaller dosyalarıyla kaldır):
C:\Program Files (x86)\ASRock Utility

Kriptopara işi ile uğraşmıyorsanız bunu kaldırın:
C:\Program Files\Binance\

ICQ, Authy Desktop, PuTTY kurulu, bilgin dahilindeyse sorun yok, yoksa kaldırın.

Bunları sil:
C:\Users\USER\Yeni klasör\prog\Ağ - Kısayol.lnk
C:\Users\USER\Yeni klasör\prog\Geri Dönüşüm Kutusu - Kısayol.lnk
C:\Users\USER\Desktop\Yeni klasör\prog\Geri Dönüşüm Kutusu - Kısayol.lnk

Bu klasörler içinde neden çok fazla internet kısayolu var? Bilgin yoksa sil.
C:\Users\USER\Desktop\Yeni klasör\Yeni klasör\Chrome\
C:\Users\USER\Yeni klasör\chrome\
C:\Users\USER\Desktop\
C:\Users\USER\Desktop\Yeni klasör\işlişl\
C:\Users\USER\Desktop\Yeni klasör\
C:\Users\USER\Desktop\Yeni klasör\chrome
C:\Users\USER\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\ImplicitAppShortcuts\

Bu da anormal geldi.
C:\Users\USER\Desktop\Yeni klasör\işlişl\sdgsdggsddgs (34).lnk

Windows güvenlik duvarını sıfırla.

ADWcleaner indir bir tarama yapıp tespit edilenleri kaldır.

Bunları güvenli modda sil:
C:\WINDOWS\System32\drivers\avgTap.sys
C:\WINDOWS\System32\drivers\tapwindscribe0901.sys
C:\Program Files\Common Files\McAfee
C:\ProgramData\SUPERAntiSpyware.com
C:\Program Files (x86)\Trojan Remover

sfc /scannow uygulayın.

BIOS güncel değil güncelleyin en azından bu sürüme.

Son düzenleme:
Merhaba, uzun zamandır bilgisayarımda virüs olduğunu düşünüyorum ama kaç tane antivirüs programına taratsamda bulamadım. Format atttım yine çare bulamadım. Discord, Spotify ve Opera gibi programlardan 5-40 arası açılıyor görev yöneticisinde. Ve sürekli CPU'yu harcıyorlar sürekli %60 ile %100 dolaylarında harcıyorlar. Çözüm arıyorum ama hala bulamadım umarım yardımcı olursunuz.

Zararlı olarak gözükmese deşüpheli olanlar var gereksiz güvenlik yazılımlarıya ses değiştirme yazılımları filan yüklemişssin. O sisteme bu halde yardım edilmez. format atıp sadece bir sağlam AV yüklemen lazım. Ses değiştirme ve market uygualamalarını indirme gereksiz yere.

Hocam AV ne demek tam olarak format atıyorum da düzelmiyor. Ayarlardan atınca da, USB'den kurulum yapınca da düzelmiyor.
Terzarima cevaplamış. Onun dışında format diyorum sıfırlama demiyorum ikisi ayrı şey.
Olmuyor dediğin şeyi dediklerimi yaptıktan sonra konuşuruz hangiis olmuyorsa bildirirsiniz tekrar bakarız.

Geri
Yukarı