Rehber Farbar Recovery Scan ile Rapor Hazırlama

Konu içinde rapor paylaşacak olan kişi sorununu açıkça belirtmesi gereklidir.

Yazılımı bir klasör içine atıp altta verilen şıklar işaretli şekilde Scan yapın. Scan bitince klasör içinde çıkan txt dosyalarını rarlayıp dosya upload servislerinden birine upload edip paylaşın.
Kurallara uygun upload sitelerine upload edin. Örneğin:
Mediafire, RGHOST, Yandex disk(izin verilmiş olması lazım), One drive(izin verilmiş olması lazım), Google drive(izin verilmiş olması lazım) vb...

Farbar.jpg

Fixleme: Fixleyin dediğimizde kod içine verdiğimiz bütün hepsini seçip kopyala yapıp, FRST yazılımı yönetici olarak çalıştırmanız ve "fix" butonuna basmanız yeterlidir.

32 bit olanlar için:
64 bit olanlar için:

Son düzenleme:
@Murat5038 Merhaba, bilgisayarımda son zamanlarda performans düşüklüğü yaşıyorum, yavaş çalışıyor yani. Ek olarak da keylogger şüphesi var içimde. Müsait olduğunuzda inceler misiniz?

GPU sürücünüzü DDU rehberine göre kaldırıp legal sitesinden güncelleyin.

Görev yöneticisi başlangıçtan bunları devredışı bırakın:
AdobeAAMUpdater-1.0
SecurityHealth
Standard Mouse Driver
OneDrive
SenpAI
ut

İçini temizleyin:
C:\users\user\appdata\local\temp\

Origin'i tekrar yükleyin.

Bu yazılımı da sil masaüstünden ISLC v1.0.2.5

Windows10Debloater kullanmışssın bunu kaldır revert seçeneği ile.

Keylogger olmasa da zararlı oluşturabilecek crack oyun ve yazılımlar kurmuşssunuz, bunları yüklediğiniz Kaspersky ile zaten zararlı ise tespit edecektir. Tam tarama yapıp bulunanları temizlerseniz sorun kalmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar , Murat5038 umarım iyisinizdir. Güncelleştirmelerim son derece güncel herhangi bir illegal ya da korsan yazılım kullanmamaya özen gösteren biriyimdir. 3-4 gün önce steam de gezerken nostalji olsun diye bir oyun oynayım dedim , internette türkçe yamasını arar iken güvenli olmayan bir siteden yama diye bir setup indirdim , virüs programım uyarmasına rağmen devam ettim. o günden beridir pc'imde inanılmaz bir yavaşlama, internet de gezinirken takılmalar , daha önce oynadığım oyunlarda inanılmaz bir fps düşüşü, görev yöneticisinden kontrol ettiğimde sadece internette gezinirken yüzde 95 lere varan gpu kullanımları mevcut. Gündüz saatlerinde de bir programı açarken masaüstümdeki bir dosya (fotoğraf dosyam) tıklamama rağmen otamatik 8-9 defa arka arkaya açılınca dedim tamam , virüsü yedim sanırım. Sizden ricam eğer zahemt olmaz ise bir göz gezdirmeniz. İlginiz için çok teşekkür ediyorum , geri dönüşünüzü acilen bekliyorum

.Farbar
@Murat5038

Son düzenleme:
Bunları VT'ye upload edip çok fazla zararlı tespiti varsa olanı kaldırın:

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Grand Theft Auto IV\Grand Theft Auto IV Complete Edition Türkçe Yama Kaldýr.exe
C:\Program Files (x86)\Epic Games\FarCryNewDawn\oku.exe
C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Grand Theft Auto IV\oku.exe
C:\Program Files (x86)\Epic Games\FarCryNewDawn\oku.exe
C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Rise of the Tomb Raider\oku.exe
E:\ORIGIN\Call of Duty Black Ops II\t6zm.exe
E:\ORIGIN\Call of Duty Black Ops II\t6sp.exe
C:\Users\mad_l\AppData\Local\WebEx\WebEx\Applications\ptoneclk.exe
C:\Users\mad_l\AppData\Roaming\WindSolutions\CopyTransControlCenter\Applications\CopyTransControlCenter.exe

IOBİT yazılımlarını, Avast, MCafee kaldırın.

Bunları silin:

C:\Users\mad_l\Desktop\Uygulamalar\YAMA\PREY\Prey (2017) Türkçe Yama\Oneİndir.com - Herşey Burda.url
C:\WINDOWS\system32\{A6D608F0-0BDE-491A-97AE-5C4B05D86E01}.bat

Dosyalar çözülemez. Zararlı girince değil bir sürü AV vb. yükledikten sonra raporu almışssınız.
Çevrimiçi şifreli dosyalarınız.

Geri
Yukarı