Rehber Farbar Recovery Scan ile Rapor Hazırlama

Konu içinde rapor paylaşacak olan kişi sorununu açıkça belirtmesi gereklidir.

Yazılımı bir klasör içine atıp altta verilen şıklar işaretli şekilde Scan yapın. Scan bitince klasör içinde çıkan txt dosyalarını rarlayıp dosya upload servislerinden birine upload edip paylaşın.
Kurallara uygun upload sitelerine upload edin. Örneğin:
Mediafire, RGHOST, Yandex disk(izin verilmiş olması lazım), One drive(izin verilmiş olması lazım), Google drive(izin verilmiş olması lazım) vb...

Farbar.jpg

Fixleme: Fixleyin dediğimizde kod içine verdiğimiz bütün hepsini seçip kopyala yapıp, FRST yazılımı yönetici olarak çalıştırmanız ve "fix" butonuna basmanız yeterlidir.

32 bit olanlar için:
64 bit olanlar için:

Son düzenleme:
Kontrol ettiğimde diğer raporunuza göre Valorant ve TPM modülünden kaynaklı. Benzer sorunları Valorant oynayanlar yaşadığını görüyorum bilhassa AMD kullanıcılarında bu durum gözüküyor. Asus, AMD ve MS ile iletişime geçip TPM 14 olay kodu yaşadığınızı valorantla beraber oluştuğunu bildirip güncel sistem bilgilerinizi bildirin.

konu içinde rapor paylaşacak olan kişi sorununu açıkça belirtmesi gereklidir.

Yazılımı bir klasör içine atıp altta verilen şıklar işaretli şekilde scan yapın. Scan bitince klasör içinde çıkan txt dosyalarını rarlayıp dosya upload servislerinden birine upload edip paylaşın.
Kurallara uygun upload sitelerine upload edin. Örneğin:
MediaFire, rghost, Yandex disk(izin verilmiş olması lazım), OneDrive(izin verilmiş olması lazım), Google Drive(izin verilmiş olması lazım) vb...
fixleme: fixleyin dediğimizde kod içine verdiğimiz bütün hepsini seçip kopyala yapıp, frst yazılımı yönetici olarak çalıştırmanız ve "fix" butonuna basmanız yeterlidir.

32 Bit olanlar için:
64 Bit olanlar için:

Hocam merhaba raporu göndersem inceleyebilir misiniz?

Diğer konuda belirttim rehber kurallarına uyarsanız diğerlerine verdiğim gibi cevap veririm.

Diğer konuda belirttim rehber kurallarına uyarsanız diğerlerine verdiğim gibi cevap veririm.
raporlar farbar hocam içinde autron programının da resimlerini ekledim.
Kontrol ettiğimde diğer raporunuza göre Valorant ve TPM modülünden kaynaklı. Benzer sorunları Valorant oynayanlar yaşadığını görüyorum bilhassa AMD kullanıcılarında bu durum gözüküyor. Asus, AMD ve MS ile iletişime geçip TPM 14 olay kodu yaşadığınızı valorantla beraber oluştuğunu bildirip güncel sistem bilgilerinizi bildirin.
Farbar dosyası virüs mü? konum burada bakar mısın

Hocam selam son attığım yoruma veya açtığım son konuya bakabilir misiniz?

Son düzenleme:
frst64
Hocam merhaba Görev Yöneticisi / başlagıç uygulamaları kısmında etkin durumda olan X-Firefox ve no name biçimde çalışmakta olan program adında bir dosya gördüm, şüphelendim. Bunun üzerine HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run dosya yolu üzerinden Firefox'u kaldırdım fakat şüphedeyim. İnceleyebilirseniz çok sevinirim.

Hocam merhabalar
Aylar öncesi tor ile biraz gezinti yaptım ve büyük ihtimalle virüs yedim. Görev yöneticisinden neredeyse tüm dll uzantılı dosyaları internetten tek tek araştırdım fakat birşeye varamadım. Farbar ile tarama yaptım paylaşırsam bakabilir misiniz ?

Dosya Ekleri

• FRST.txt
    44,5 KB · Görüntüleme: 14

Yeni konular

Geri
Yukarı