Fare hassasiyeti fazla mı olmalı düşük mü?

Bütçe
mause

Cherax

Hectopat
Arkadaşlar benim farem klasik bilgisayarcılarda satılan 5 TL'lik karta oyuncu faresi şekli verip 50 TL'ye satılan farelerden. Şimdi ben genelde CS:GO oynuyorum ve hassasiyetimi çok düşük olarak ayarladım (5-7 arası tam tur çevirince 360 derece dönüyor) ve bu şekilde hassasiyetim yavaş olduğundan daha çok adam vuruyorum, daha iyi oluyor, aimim daha iyi oluyor. Fakat bunun gibi dandik farelerde oyundaki rakip birden arkamda beliriyor ve fareyi hızlıca kaydırınca kaymıyor yani algılayıcının hız kapasitesini aşıyor ve aim istediğim yere gitmiyor, yarıda kalıyor.

Açıkcası hassasiyet yavaş olduğunda da çok fazla hareket yapamıyorum, yavaş olduğu için yani ani hareket yapamıyorum. Hızı arttırsam arkamdaki rakibe hızlı döneceğim ve fare sınırını hızlı döndüğüm için eskisi kadar aşmayacağımı düşünüyorum. Fakat bu şekilde de adam vuramıyorum, iyi oynayamıyorum. Ne yapmam lazım? Şu anda fare alacak param yok. Hassasiyeti biraz fazla mı yoksa şu anki gibi mi kullanmalıyım? En yakın sürede yeni kaliteli bir fare alacağım.

Düşük hassasiyete alışırsan aimin daha tutarlı olur ancak arkandaki adam kolsuz değilse seni öldürür, yüksek hassasiyette ise arkandaki rakibe çok hızlı dönersin ancak rakibi ıskalama ihtimalin var.

Oyun tarzına göre değişir ancak orta seviye hassasiyet en iyisi gibi duruyor.

Geri
Yukarı