Fare imleci sadece sağa sola hareket edebiliyor

ulaslan0

Hectopat
Merhaba. Bugün ilginç bir sorunla karşılaştım. Farem sadece enine hareket edebiliyor, yukarı aşağı yapamıyorum. Sağ ve sol click'te, fare tekerleğinde falan herhangi bir sıkıntı yok. Gerçekten tuhaf bir sorun. İnternette bu konuyla alakalı herhangi bir şey bulamadım. Sürücüyü kaldırıp yeniden yükleme gibi şeyleri denedim ancak düzelmedi. Eklere olayın nasıl olduğuna dair bir GIF bıraktım. Yardımcı olursanız çok sevinirim, şu anda kullanmış olduğum fare de yakında bozulacak gibi.

eeeeeeee (1).gif

Kullandığınız canlı duvar kağıdı uygulamasının fareyi taşırmama (örnek: BlueStacks'da oyunun dışına fareyi çekememe ayarı.) Özelliği hata vermiş olabilir. Windows tuşuna basın genelde ayar öyle geçici süreliğine kapanır. Sonra da uygulamayı kapatın. O da olmazsa klavyeyle halletmek zorundasınız. Yani kısayollar ile.

Araştırdığım kadarıyla sensörün kirlenmesi yüzünden olabiliyormuş. Gerçekten enteresan bir sorun.
Kullandığınız canlı duvar kağıdı uygulamasının fareyi taşırmama (örnek: BlueStacks'da oyunun dışına fareyi çekememe ayarı.) Özelliği hata vermiş olabilir. Windows tuşuna basın genelde ayar öyle geçici süreliğine kapanır. Sonra da uygulamayı kapatın. O da olmazsa klavyeyle halletmek zorundasınız. Yani kısayollar ile.
Bu daha yüksek bir olasılık.

lively benimde aklıma geldi ancak onunla alakalı olduğunu düşünmüyorum. 2. bir mouse taktığımda sıkıntısız çalışmakta. yine de livelyi kaldırıp bir de öyle deneyeceğim

lively benimde aklıma geldi ancak onunla alakalı olduğunu düşünmüyorum. 2. bir mouse taktığımda sıkıntısız çalışmakta. yine de livelyi kaldırıp bir de öyle deneyeceğim
O zaman büyük ihtimal farenizde sorun vardır. Genelde vurunca çalışıyor bende ama siz başka bir fare alın. Fareye işkence olur.

Araştırdığım kadarıyla sensörün kirlenmesi yüzünden olabiliyormuş. Gerçekten enteresan bir sorun.

Bu daha yüksek bir olasılık.
evet, livelyi kaldırmakta işe yaramadı. sanırım fare çöp gibi. eğer dediğiniz gibi sensörle alakalıysa benim yapabileceğim bir şey yok değil mi

Eğer kir yüzünden bu durum oluyorsa temizlemek düzeltebilir. Ancak sensörün kendisi arıza yaptıysa yapılabilecek çok bir şey yok gibi. Kanımca yeni bir mouse almak, tamire yollamaktan çok daha mantıklı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı