Fare üretimi nasıl yapılır?

Hazır devre mouse kartları al ya da Çin'den ucuza mouse al ve parçala daha sonra 3D yazıcı için tasarımını dijitale geçir, tasarımını sosyal medya üzerinden reklam yapmaya çalış birkaç donanım incelemesi yapan kanallarla paylaş(sana bu konuda yardımcı olmak isteyen belki birkaç kanala denk gelirsin ve ürünlerini pazarlamaya başlarsın.
Not: Gerçekten güzel bir tasarımın olsa bile bunu büyük firimalara göstermek mantıksız olur.
Not2: İstediğin iş için de bir miktarı göze alman lazım ve kendine güvenmiyorsan bu işleri hobi olarak devam ettirmekten fazla ileri gidemezsin.

Hazır devre mouse kartları al ya da Çin'den ucuza mouse al ve parçala daha sonra 3D yazıcı için tasarımını dijitale geçir, tasarımını sosyal medya üzerinden reklam yapmaya çalış birkaç donanım incelemesi yapan kanallarla paylaş(sana bu konuda yardımcı olmak isteyen belki birkaç kanala denk gelirsin ve ürünlerini pazarlamaya başlarsın.
Not: Gerçekten güzel bir tasarımın olsa bile bunu büyük firimalara göstermek mantıksız olur.
Not2: İstediğin iş için de bir miktarı göze alman lazım ve kendine güvenmiyorsan bu işleri hobi olarak devam ettirmekten fazla ileri gidemezsin.

Çeşitli kanalara göndermeden önce mousu yapmayı unutma!

2 günde bu işi çözüm gelir elde edemezsin doğal olarak. Eğer aklında böyle bir iş fikri varsa zaman içinde gerekli donanıma sahip olup gerçekleştirebilirsin. Hemen vazgeçme, zamana yayarak takıl.

O zaman azıcık zamanımı okul yerine donanım'a ayırmam gerek orta derece bilgisayarım var 3 D tasarlamayı kaparsam olacaktır sanırım

O zaman azıcık zamanımı okul yerine donanım'a ayırmam gerek orta derece bilgisayarım var 3 D tasarlamayı kaparsam olacaktır sanırım

Aslında hasarlı iyi sensörlü Switch değişen mouse var ama hepsi değişirmi bilmiyorum o fareyi söküp içini araştırdıktan sonra dış tasarım + Switch'ini değiştirirsem iyi olabilir burada tek kalan dış plastik

Hiç kimse sıfırdan başlayıp gelir edemez bir işe girişmek istersen sermaye en önemlisi her zaman. Birkaç tasarımını burada paylaşma imkanın var mı ayrıca.

Sadece şu an piyasada olan mouseların tasarımını masaüstüne çizdim şu an yok maalesef:D

Aslında hasarlı iyi sensörlü Switch değişen mouse var ama hepsi değişirmi bilmiyorum o fareyi söküp içini araştırdıktan sonra dış tasarım + Switch'ini değiştirirsem iyi olabilir burada tek kalan dış plastik

Sadece şu an piyasada olan farelerin tasarımını masaüstüne çizdim şu an yok maalesef:D

Ve en çok oynanan oyun+oynanış şekli+tutuş şeklini araştırarak uygun tasarım çıkarmak en iyi seçim olacaktır

Hey evlat bekle biraz derslerin daha önemli, böyle bir iş için tasarımlarını biriktir ünv zamanında bunları yapmak için bol vaktin olacak.

Üniversiteye gitmeyi pek düşünmüyorum yazılım üstüne okuyacağım ama zamanla fikrim değişebilir şu an bir not defterine aklıma gelebilecek tüm tasarım+fikirleri eklemem iyi olur

Ve en çok oynanan oyun+oynanış şekli+tutuş şeklini araştırarak uygun tasarım çıkarmak en iyi seçim olacaktır.

Üniversiteye gitmeyi pek düşünmüyorum yazılım üstüne okuyacağım ama zamanla fikrim değişebilir şu an bir not defterine aklıma gelebilecek tüm tasarım+fikirleri eklemem iyi olur.

Sadece merakımdan soruyorum ama kaçıncı sınıftasınız. Ayrıca 6 yıla yakın bir süredir birçok konuda proje tasarlamaktayım ve bunları hocalarım sayesinde bir defterde biriktirmekteyim ve bu projelerden birkaçının benzerleri maalesef firmalar tarafından ilerleyen yıllarla birlikte tasarladıklarıma benzer projelerin(bana ait değil sadece fikirler aynı)tanıtımı yapıldı bu durumda üzülsem mi yoksa sevinsem mi bilemiyordum( bir yandan beni mutlu ediyor çünkü tasarladığım projelerin mantıksız olmadığını işe yarar şeyler tasarımlar olduğunu bilmek...) Ancak birkaç projemi yapamaya başladım ilk olarak elimdeki imkanlarla yazılım alanındaki fikirlerimi yapıyorum(akademik alanda bir sosyal medya üzerine ve bu platforma özgü dinamik şifreleme sistemi üzerinde çalışıyorum)
Not: Üniversiteye bu yıl gitmiyorum mezuna bıraktım(ders çalışmaktan arta kalan vaktimde projem üzerinde çalışıyorum) çünkü yıldız teknik gibi iyi bir üniversite ortamında kendimi daha çok geliştirebilecek bir ortama sahip olacağımı biliyorum.(üniversite konusuna değiniyorum çünkü genç arkadaşımız üniversite düşünmediğini söylemiş ancak şunu belirtmek isterim ki senin gibi düşünen bir topluluğa karışmak senin fikir dünyanı daha da geliştirecektir.)

Mouse piyasası ne yazık ki aşırı rekabetçi, Çin'de 19 dolara 3395 (son nesil sensör)+tüy siklet OEM (al marka yapıştır sat) mouselar üretilip markalara satılıyor. Eğer insan el yapısı üzerine araştırmaların varsa ve ergonomik-ambi-solak, ele rahat oturacak mouselar tasarlayabilirim diyorsan yap. E-mail yoluyla markalara veya redditlerinden modlarına bu çizimleri gönderebilirsin, ama emin ol onlar şu an zaten piyasada en iyinin en iyisiyle çalışıyorlar ve yeni çıkarılabilecek fare şekilleri pek kalmadı...

Yeni konular

Geri
Yukarı