Çözüldü Fareden bilgisayara virüs sıçrayabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

427370

Hectopat
Elimdeki mouse, ışıklandırmasıdır tuşlarıdır onların ayarlarını kaydedebilmek için içinde depolama aygıtı bulunduran tipden. Haberim olmadan mouse, içinin virüs dolu olduğunu bildiğim bir bilgisayara takılmış. Şimdi o fareyi kendi bilgisayarıma takarsam bir risk oluşturur mu?

Çözüm
Mümkün fakat hayır olmamıştır.

Bunun için fare içerisindeki depolama biriminin baştan yazılması gerekli. Halihazırda bunun için, doğrudan o fare modeline uygun bir araç kullanılması lazım. Yani hedef alınmanız lazım. Bu bağlamda sizin durumunuz için fareniz yoluyla sistemin enfekte olması mümkün değil.
Elimdeki mouse, ışıklandırmasıdır tuşlarıdır onların ayarlarını kaydedebilmek için içinde depolama aygıtı bulunduran tipden. Haberim olmadan mouse, içinin virüs dolu olduğunu bildiğim bir bilgisayara takılmış. Şimdi o fareyi kendi bilgisayarıma takarsam bir risk oluşturur mu?

Duydugum en saçma soru böyle bir şey olması imkansız

Bunun için fare içerisindeki depolama biriminin baştan yazılması gerekli. Halihazırda bunun için, doğrudan o fare modeline uygun bir araç kullanılması lazım. Yani hedef alınmanız lazım. Bu bağlamda sizin durumunuz için fareniz yoluyla sistemin enfekte olması mümkün değil.

Çözüm
Duydugum en saçma soru böyle bir şey olması imkansız
Donanım işlerinden çok anlamam, yıllardir da kendisine iyi bakmaya çalıştığım emektar dizüstü bilgisayar böyle saçma bir sebepten çöp olmasın dedim. Farenin de içinde ne var ne yok bilmiyorum, sadece bilgi tutabildiğini biliyorum. Ama şuan bu ihtimale gülebilmek asıl istediğim sonuçtu. Sağolun. 😀

Bu arada aynı bu sitede açılan diğer formlarda depolama yapabilen fare veyahut klavyelerin risk oluşturabileceği yazıyor. Emin misiniz?

Detaylı ve güzel bir anlatım olmuş. Teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı