Farenin Hz değerinin işlemciye yetişememesi gibi bir olay var mı?

Gaming7

Yoctopat
Bir mouse var ve 1000Hz'de kullanmaya başladım. DPI 1600. APU sistem 5600G işlemci var. İşlemcinin bu Mouse'ye yetişememe durumu var mı acaba? Ya da böyle bir şey var mı?
Mesela şu an çok güzel mouse ama az önce kısa süreliğine tutukluluk yaptı sebebi ne olabilir? Kablolu mouse.

Yoksa mouse Hz düşürmeli miyim ve daha güçlü sisteme geçersem mi 1000Hz yapmalıyım? Ekstradan soru FPS oyunlarda 1000Hz en iyisi demek mi oluyor?

1000 Hz kullan yetişememe falan olmaz merak etme. Bazı farelerin 8000 Hz özelliği falan var onlarda sıkıntı olabiliyor.

Takılma için ise farklı bir zeminde kullanmayı dene yine takılma yapıyorsa garantiye gönder değişsinler.

Takılma şöyle oldu. Mouse yeni olduğu için oldu belki de bilmiyorum.
Masaüstüne çok hızlı biçimde sağ tuş, sol tuş yaptım. Sağ tuşa basınca menüler açılıyor, sol tuşa ekranda boş bir yere basınca kapanıyor menü. Bunu çok hızlı yaptım ve bir anlığına takıldı. Şimdi kaç kere denedim bir sıkıntı olmadı akıyor resmen.

Mouse Pad'im eski ama herhangi bir yıpranması yok, Razer Mouse Pad. Yani değiştirmeme gerek olur mu bilmiyorum ama bir yıpranma yoktu.

Bu 1000Hz'nin FPS oyunlarında faydasını görür müyüm acaba?

Takılma şöyle oldu. Mouse yeni olduğu için oldu belki de bilmiyorum.
Masaüstüne çok hızlı biçimde sağ tuş, sol tuş yaptım. Sağ tuşa basınca menüler açılıyor, sol tuşa ekranda boş bir yere basınca kapanıyor menü. Bunu çok hızlı yaptım ve bir anlığına takıldı. Şimdi kaç kere denedim bir sıkıntı olmadı akıyor resmen.

Mouse Pad'im eski ama herhangi bir yıpranması yok, Razer Mouse Pad. Yani değiştirmeme gerek olur mu bilmiyorum ama bir yıpranma yoktu.

Bu 1000Hz'nin FPS oyunlarında faydasını görür müyüm acaba?
bu sorunu bende yaşıyorum, mouse ile alakalı bir sorun değil. ctrl alt delete yapıp iptal'i seçince düzeliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı