Çözüldü Fareyi oynatınca kasadan cızırtı geliyor

• Konuyu başlatan Tedrak
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 542
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tedrak

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
RX 6600
Anakart
A520 M
İşlemci
RYZEN 5500
Arkadaşlar sistemi alalı 2-3 hafta oldu mouse hareket edince kasadan cızırtı sesi geliyor. Aynı zamanda oyunda da geliyor mesela PES 2021 oynarken menüde dolaşırken geliyor maç başladığı zaman kayboluyor. Valorant'ta da aynı şekilde. Nasıl çözebilirim bu sorunu yazarsanız sevinirim ses beni rahatsiz ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet öyle oluyor kasa tam yanımda olduğu için rahatsız ediyor sadece.

Voltaj düşürerek sorunu çözenler var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AMD Adrenalin'de voltaj düşürebilirsin. Bu voltaj sende 1150 gözükmesi lazım. Onu 1075 yapmayı dene. Performansını düşürmez. Aksine arttırır.

1696255317554.png
Sistem direkt hazır sistemse yolla garantiye veya iadeye.
Parça parça ise neyden ses geldiğini bulup ona göre bi bak.
Ses yapıcak parça ne var diye düşününce aklıma HDD geliyor sistemde SSD varsa da neyden ses geldiğini anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Coil Whine. Ekran kartından geliyor. Siteyi aşağı yukarı kaydırırken de gelir. Bende de geliyor. Zararı yok. Sadece ses.

Evet öyle oluyor kasa tam yanımda olduğu için rahatsız ediyor sadece.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

AMD Adrenalin'de voltaj düşürebilirsin. Bu voltaj sende 1150 gözükmesi lazım. Onu 1075 yapmayı dene. Performansını düşürmez. Aksine arttırır.

1696255317554.png

Çözüm

Eki Görüntüle 1964905

Evet bu ses ama adrenalin Editon'da oyun profili için sadece o fotoğraftaki sekme çıkıyor. Genel PC için nasıl ayarlayacağım?

Evet bu ses ama adrenalin Editon'da oyun profili için sadece o fotoğraftaki sekme çıkıyor. Genel PC için nasıl ayarlayacağım?

Hayır oradan değil. Performans, ayarlanıyor kısmından. Şuradan özel seç;

1696523066485.png

GPU ayarlarındaki tikleri açıp ekran görüntüsü at.

1696523104207.png

Yaptım ses bir nebze olsun azaldı teşekkür ederim. Ama bu ayarların bir zararı olur mu? Çünkü ben arkada MSI Afterburner kullanıyorum oyuna girerken açıyorum tek.

Ne yaptın? Ekran görüntüsü atar mısın?

Yeni konular

Geri
Yukarı