Fareyi virüslü bilgisayara takmak

Farede depolama alanı bulunmaz ve virüs geçemez.

Benimkinde depolama var :D geçen gün Android'e taktım Windows'taki makrom çalışıyordu. Mesela yan tuşlara ses değiştirme olarak ayarladım her cihazda ses değiştiriyor.

Merak etmeyin içerideki virüs fare yazılımına karşın hiçbirdurum da zarar teşkil etmeyecektir, sağlıklı bir şekilde başka bilgisayarlardada kullanabilirsiniz farenizi.

SteelSeries Prime hocam hafızası var mı?
Bir de virüs bulaşırsa ne olur?
Bilgisayar virüsü dediğimiz şey aslında küçük yazılım programlarıdır. Yani senin normalde kullandığın Spotify, Skype, discord, google Chrome vs gibi programların çok minik ve art niyetli olan bi versiyonu. Sana hizmet vermektense gıcıklık yapması için ayarlanmış minik velet programlar gibi düşün. Kimisi dosyalarını siler kimisi bilgisayarın düzgün çalışmasına çeşitli yollanan mani olur vs.

Fare ile bulaşma kısmına gelirsek. Mümkün. Lakin imkansıza yakın. Öncelikle söz konusu olan girişler zaten veri depolamak için tasarlanmamış. Hafızası olan farelerin çoğu bile üzerine yeni veri yazılabilir türden değil. Genel olarak da virüsler "ulan bulaştırdım bir bilgisayara dışarıdan fare bağlasınlar da ona da bulaştırmayım" diye tasarlanmaz. Muhtemelen virüsler oynayan kişilerin %99u için bile hayal ürünü olabilir ancak.

Kısacası rahat ol, virüsü de temizle :)

Cevaplar ilginç farelerde yazılabilir dahili bellek denen şey sayesinde makrolarınız vs. kaydedilir ayrıca çoğu fare oraya dosya yazmanıza izin vermez hadi öyle bir şey olsun virüslerin amacı sistem dosyalarina bulaşıp kendini sürekli olarak kopyalamaktır. Ne yapsın fareyi.

Geri
Yukarı