Farklı cihazdan video açınca ping artıyor

• Konuyu başlatan Ned
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 2B

Ned

Hectopat
Daha fazla  
Online oyundayken, diğer bilgisayardan (kablolu) internet üzerinden video oynatılırken ve ya indirme yapılırken, oyun oynanan bilgisayarda ping artışı oluyor. Aynı şey kablosuz bağlantıda da aynı işlemleri yaparken oluyor. Ttnet'te iken böyle bir sorun yoktu ancak 2-3 hafta internetsiz kalıp Superonline'a geçtiğimde bu sorunla karşılaştım. Çözüm önerileriniz neler ve sorun modemde olabilir mi?

Bu gayet normal. Yeni internet servis sağlayıcınızdan aldığınız hız yavaş olabilir. İnternetten hız testi yaptırıp önceki değerleri ile karşılaştırabilirsiniz.

TTNET internetten herkes şikayetçi ama ben çok memnunum. Dediğin şeylerin hepsi bizim evde oluyor. 2 Laptop ve telefonlardan sürekli internete bağlı durumda videolar, filmler ve müzikler dinlendiği halde online oyunlarımda hiçbir ping ve kasma sorunu yaşamıyorum.

Bu gayet normal. Yeni internet servis sağlayıcınızdan aldığınız hız yavaş olabilir. İnternetten hız testi yaptırıp önceki değerleri ile karşılaştırabilirsiniz.
Aslında iki internet'te 8mbit'e kadar ve hız testinde aynı değerleri veriyorlar. Önceden böyle bir sorun yoktu. Birkaç forumda okuduğuma göre internet indirme hızını sabit tutan programlar varmış. Belki bu tür bir programı bilgisayarıma kurarsam pingide sabit tutabilirim.

Farklı cihaz olsun olmasın kullandığınız internet kaynağı tek bir kaynak ise herhangi bir cihazdan yapılan indirme işlemi diğer cihazlarda hız kaybına neden olacaktır. Bu TTNet' e yada SuperOnline' a özgü bir şey değil.

Benim 16Mbps internetim var ve aynı şey bende de oluyor. İnterneti bir bilgisayar aşırı kullanıyorsa diğeri mecburen sıkıntılı oluyor. Video pek sıkıntı yapmayabilir. Ama indirme programları(torrent vb.) kullanıyorsanız bu durum kaçınılmazdır.

Farklı cihaz olsun olmasın kullandığınız internet kaynağı tek bir kaynak ise herhangi bir cihazdan yapılan indirme işlemi diğer cihazlarda hız kaybına neden olacaktır. Bu TTNet' e yada SuperOnline' a özgü bir şey değil.
TTNet'teyken hiç böyle bir sorun yoktu ama nedense...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı