Yayın açınca ping artıyor

Rexie

Kilopat
Makaleler
7
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Ben bir süredir kendi halimde arkadaşlarımla vakit geçirdiğim zamanları kayıt altında tutmak adına yayın açıyordum. İnternetim 55 download 7 upload iken 1080p 60FPS yayın açabiliyordum. Geçen aylarda altyapımızda bir sorun oldu ve TurkNet ekipleri eve gelip kablolarla ilgili bir şeyleri değiştirdiler ve altyapıyı da düzelttiler. Bu işlemden sonra internet hızım arttı fakat 720p 60FPS yayın bile açamaz oldum. Eskiden Valorant, Minecraft, Rocket League oynarkan yayın açtığımda ping çıkmazken artık çok rahatsız edici düzeyde pingim çıkmaya başladı. Bu sorunu nasıl çözebilirim? İnternetimle ilgili başka bir bilgiye ihtiyacınız olursa verebilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, oyun oynamıyorken yayın açabiliyor musunuz sorunsuz bir şekilde?
Oyun oynamazken açmayı denemedim. Ama yayınlarımda donma gecikme vesaire olmuyor.

Teşekkür ederim internet konusunda çok uzman bilgili sayın Technopat üyesi dostlarım. Kısa sürede gelen bu büyük yardımlarınız için sizlere minnettarım. Böylesine aşılamaz, zor, çözülmesi mümkün görülmeyen bir internet problemini çözmeme yardım ettiğiniz için sizleri hiç unutmayacağım.😇😇

Hocam ben internet erişiminde cevapsız konu gördükçe bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.

Öncelikle yayın açtığınız platforma oyun oynamıyorken çeşitli değerlerde yayın açmanızı öneririm.

Sorun muhtemelen bant genişliğinden ziyade aynı anda iki sunucuyla birden haberleşme sürelerinde yaşanıyor. Şahsi fikrim yayını tek açtığınızda veya oyunu tek oynadığınızda sorun olmayacağı yönünde. Bunu teyit edebilirsek ona göre çözüm arayabiliriz. Ek olarak yayın veya oyun sunucunuzun adresini biliyorsak traceroute ile daha kısa yoldan sorunun kaynağını görebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı