Farklı çözünürlüklerde olan 2 monitörün geçişlerinde takılma oluyor

Merhons

Decapat
Daha fazla  
Benim 2 monitörüm var, biri 1920x1080 çözünürlüğünde yani ana monitörüm, diğeri ise 1366x768 çözünürlükte bir televizyon. Televizyonu 2. monitör olarak kullanıyorum ve yaşadığım tek bir sorun var, geçişler.

Malum 2. monitörün çözünürlüğü düşük olduğu için mesela fareyi ana monitörümün köşesine veya az daha indirdiğimde yan monitöre geçmiyor ve orada takılıyor.

Geçici çözüm olarak 2. monitörün görüntüsü resimdeki gibi ortaya getirdim ama bu bir çözüm bile değil, hala pencere geçişlerinde, mouse geçişlerinde denk gelmeyen kısımlarda takılıyor.
Bir de 2. monitörü 1920x1080 yap diyen arkadaşlar olacağı için şunu söylüyorum = bu bir televizyon olduğu için 1920x1080 de görüntü soluklaşıyor ve bazı yerler gözükmüyor yani kullanılamaz hale geliyor. Varsa çözümleriniz yazın ben geri dönüş sağlarım (işletim sistemim = Windows 10)

image.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlük farklı olduğu sürece yapabileceğiniz bir şey yok. Fare geçişlerini tam köşeden değil, orta kısımdan (attığınız görseldeki 1 ve 2 numaranın yan yana olduğu yerler) yapabilirsiniz.
1689715425961.png

Geri
Yukarı