Farklı EFI bölüntüsünü nasıl silebilirim?

Kenjitsu

Decapat
Intel HD 3000 ekran kartımı tanıttım, VRAM sorunumu ve tüm grafiksel ve performans sorunlarımı çözdüm.

Şu anda sorunsuz kullanmaktayım lakin kurulum yaptığım disk 500GB'lık bir HDD ve 32 GB'lık bir SSD'ye de sahibim daha önce bu SSD'ye sierra kurulumu yapmıştım öylece duruyordu, Clover Configurator'de Mount sekmesinde hala kullanmadığım bu SSD'nin EFI'si gözüküyor disk izlencesinden SSD'yi sildim biçimlendirdim tamamen disk silindi ancak SSD'nin EFI'si hala Clover Configurator'da gözükmekte bunu tam olarak nasıl sistemimden silebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Dual Boot yapıyorsan:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MacOS'da diskutil kullanarak yapabilirsin fakat bu işlem biraz tricky, yanlış EFI'yi silmemeye dikkat et.

Dual Boot yapıyorsan:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MacOS'da diskutil kullanarak yapabilirsin fakat bu işlem biraz tricky, yanlış EFI'yi silmemeye dikkat et.
Teşekkürler sorunum çözüldü, ancak başka bir sorun var ki anlam veremiyorum. Bazen bilgisayarımı açtığımda hiçbir şey tanınmamış olarak açılıyor. Ekran kartı 3 MB, Wi-Fi yok, grafikler sorunlu ve parlaklık kısık. Sonrasında birkaç defa tekrar başlatınca normale dönüyor. Acaba sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı