Farklı hata kodları ile mavi ekran hatası

erenimo001

Hectopat
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 960M
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i7-6700HQ CPU @ 2.60GHz 2.59 G
Ortalama 2-3 haftadır sürekli mavi ekran hatası alıp bilgisayarım kapanıyor. Bu hataların kodları farklı olabiliyor örneğin. Bazen kernel_mode_trap bazen IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. Güncelleştirmelerim tam ve driverları da son sürümlerine güncelledim ama hala mavi ekran almaya devam ediyorum. Bazen mavi ekran vermeden direkt donup kalıyor, bazen de kapanıp açılıyor. Son günlerde herhangi farklı bir uygulama vs. indirmedim. Sorunun çözümünde bana yardımcı olabilecek var mıdır?

minidump: minidump.rar

Son düzenleme:

Donanımsal bir sorun olma ihtimali var, kasadaki tüm donanımların aparatlarına tam oturduğundan emin olun. Kaspersky kaldırın, kaldırdıktan sonra sorunlar devam ederse RAM testi yapın:

Donanımsal bir sorun olma ihtimali var, kasadaki tüm donanımların aparatlarına tam oturduğundan emin olun. Kaspersky kaldırın, kaldırdıktan sonra sorunlar devam ederse RAM testi yapın:

Kaspersky'ı kaldırdım ancak bu hatalar Kaspersky yüklü değilken de devam ediyordu, onu sadece virüs testi için yüklemiştim. Yurt odasında kalıyorum kasanın içini açabilmek için gerekli ekipmanlara sahip değilim. Biraz daha bekleyeceğim eğer sorun düzelmezse internet kafeden birine yaptırtmam gerecek sanırım.

Kaspersky'ı kaldırdım ancak bu hatalar Kaspersky yüklü değilken de devam ediyordu, onu sadece virüs testi için yüklemiştim. Yurt odasında kalıyorum kasanın içini açabilmek için gerekli ekipmanlara sahip değilim. Biraz daha bekleyeceğim eğer sorun düzelmezse internet kafeden birine yaptırtmam gerecek sanırım.

Parça kaptırmada, bu devirde kimseye güven olmaz. Adam sorun RAM'larda deyip RAM'larını söküp dandik şeylerde takabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı