Farklı hızdaki RAM'ler Dual Channel çalışır mı?

Hakan_999

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, şu an bilgisayarımda tek modül Team T-Force Vulcan 8 GB 2400 MHz RAM kullanıyorum, ilerleyen günlerde bunu 16 GB'a yükseltmek istiyordum fakat Team Group’un Türkiye tedarikçisi olan Teknobiyotik’e girdiğimde bu modelin tükenmiş olduğunu, Team T-Force Dark isimli 8 GB 2666 MHz ve farklı bir soğutma bloğuna sahip bir RAM'in satışta olduğunu gördüm. Şimdi ben bu RAM'i alsam diğer model RAM ile Dual channel yapabilir miyim, sorunsuz çalışır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, şu an bilgisayarımda tek modül Team T-Force Vulcan 8 GB 2400 MHz RAM kullanıyorum, ilerleyen günlerde bunu 16 GB'a yükseltmek istiyordum fakat Team Group’un Türkiye tedarikçisi olan Teknobiyotik’e girdiğimde bu modelin tükenmiş olduğunu, Team T-Force Dark isimli 8 GB 2666 MHz ve farklı bir soğutma bloğuna sahip bir RAM'in satışta olduğunu gördüm. Şimdi ben bu RAM'i alsam diğer model RAM ile Dual channel yapabilir miyim, sorunsuz çalışır mı?
Sorun çıkar. Hepsinin hızları eşit olmalıdır.

Madem aynı modelden bulamadınız, aynı markadan almak zorunda değilsiniz. Şu an sahip olduğunuz RAM ile aynı değerlere sahip başka bir marka RAM alın. Muhtemelen sorunsuz şekilde çalışacaktır. Ama %100 kesin bir şey diyemeyiz.
2666 MHz olan RAM'i alırsanız da zaten bir aksilik olmazsa o da 2400 Mhz olarak çalışacaktır. O yüzden riski daha aşağı çekip tamamen aynı değerlere sahip farklı marka bir RAM almak en iyi seçenek olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı