Farklı Hz çift monitör uygun olur mu?

165 için HDMI ile şu an zaten yapılı şekilde ayrı bir kablo alıp 60 Hz'lik monitörü de bağlayacağım yani sorun olmayacak doğru mudur?
Bir de ek olarak HDMI ile 165 Hz alabiliyorum sizce DP geçersem bir fark hisseder miyim?

HDMI 2.0 kabloya sahipsen DP'ye gerek yok. 1.4HDMI ile 165Hz alınamıyordu. Siz demek ki HDMI 2.0 kullanıyorsunuz. Devam edebilirsiniz.

Ekran kartınızda birden fazla port çıkışı vardır. 60Hz olan monitörü boş olan porta göre bir kablo ile bağlayın ve monitörün görüntü ayarlarından 60 Hz'yi seçin. Olay budur.

Gigabyte B550M var sanırsam HDMI girişi var anakartımda.

Böyle mi yapmalıyım yoksa ikisini de ekran kartına mı bağlamalıyım?
bak dostum ekran kartının bir çıkışına birinci monitörünü takıcaksın, ikinci çıkışına VGA ise ikinci monitörünün girişi VGA'ya dönüştürüp ona da ikinci çıkışını bağlıcaksın bu kadar

bak dostum ekran kartının bir çıkışına birinci monitörünü takıcaksın, ikinci çıkışına VGA ise ikinci monitörünün girişi VGA'ya dönüştürüp ona da ikinci çıkışını bağlıcaksın bu kadar
Anakartan görtüntü alınmıyor mu yani?

Benim dediğim şekilde yaparsan ekran kartını az yormuş olursun ve performansın düşmez.
hayatımda ilk kez böyle bişey duydum anakarta ekran kartı bağlıyken nasıl anakarttan görüntü alacaksın???

Bak dostum ekran kartının bir çıkışına birinci monitörünü takacaksın, ikinci çıkışına VGA ise ikinci monitörünün girişi VGA'ya dönüştürüp ona da ikinci çıkışını bağlacaksın bu kadar.

Hayatımda ilk kez böyle bir şey duydum anakarta ekran kartı bağlıyken nasıl anakarttan görüntü alacaksın?

Anakartında eğer işlemcisinin grafik kartı var ise görüntü alır yoksa görüntü alamaz. İkisi de varsa laptopta ki durum oluyor oyunlarda ekran kartı masaüstünde falan grafik kartı.

Anakartında eğer işlemcisinin grafik kartı var ise görüntü alır yoksa görüntü alamaz. İkisi de varsa laptopta ki durum oluyor oyunlarda ekran kartı masaüstünde falan grafik kartı.
Bak dostum çok özel komutlar haricinde harici ekran kartı takmak anakartın üstündeki çıkışları iptal eder, yani onu burdan al bunu burdan ekran kartına yük bindirme gibi bişey yok. en basic ekran kartlarında bile yıllardır birden fazla çıkış vardır. Sen hariciyi taktıysan olay bitmiştir artık hariciyi kullanıcaksın. Laptoplarda ki başka bir sistem senin dediğinle alakası yok.

Bak dostum çok özel komutlar haricinde harici ekran kartı takmak anakartın üstündeki çıkışları iptal eder, yani onu buradan al bunu buradan ekran kartına yük bindirme gibi bir şey yok. En Basic ekran kartlarında bile yıllardır birden fazla çıkış vardır. Sen hariciyi taktıysan olay bitmiştir artık hariciyi kullanıcaksın. Laptoplarda ki başka bir sistem senin dediğinle alakası yok.

O zaman kafamda şu soru işareti kalıyor neden işlemcisi grafik kartlı olanlar ekran kartlı sistemlerle satılıyor biraz mantıksız.
Edit: İşletim sistemi demişim işlemcisi grafik kartlı olan.

Bende var 165 Hz DP ile GPU'ya bağlı bir de eski VGA monitörüm vardı onu da dönüştürücü ile HDMI ile yine GPU'ya bağladım bir sorun olmadı kullanıyorum 9ay civarı oldu bir sorun yaşamadım.

Geri
Yukarı