Farklı İSS'lerde internet hızının aynı anda çakılması

Wowbagger

Centipat
Daha fazla  
FTTH üzerinden Netspeed kullanıyorum. 22:30-23:00 gibi internetin hızı birkaç megabitlere kadar çakıldı. Yurt içi-yurt dışı pingleri aşırı yükseldi. Yeni yeni internet kendine gelmeye başladı. PoyrazNet kullananlarda da aynı problem olmuş. Benzer saatlerde benzer sıkıntılar. Başka İSS'lerde de bu tür sorun yaşayan oldu mu? Farklı İSS'ler aynı anda nasıl çökebiliyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yoğunlukla ilgili bir durum. Bahsettiğiniz ISS'ler aynı altyapıyı kullandığı için yoğunluk yaşandığı durumlarda yavaşlama görülüyor gibi. Hatta özellikle maç yayın saatlerinde vs. de yavaşlama yaşayan arkadaşlar vardı. Tamamen yoğunluk ile ilgili bir durum.

Bu konuda bahsettiğim son güncelleme bunla alakalı olsa gerek. Günahlarını aldık o halde adamların... (Turknet)

Konu:

@curiousoftech ben hiç TurkNet kullanmadım halen daha😉 Turk Telekom, NetSpeed ve şu an PoyrazNet kullanıyorum. Hangisinin fiyatı avantajlı ise ve güvenilirliği varsa geçiyorum araştırma yaptıktan sonra.

Sunucular aynı yerdeyse, aynı kapasiteden hizmet veriyorlarsa Netspeed kullanmanın bir mantığı yok bu durumda. PoyrazNet'in net fiyat avantajı var.
İkiside aynı sorunlardan etkilenecekse fiyatı makul olana yönelmek lazım.

Sunucular aynı yerdeyse, aynı kapasiteden hizmet veriyorlarsa Netspeed kullanmanın bir mantığı yok bu durumda. PoyrazNet'in net fiyat avantajı var.
İkiside aynı sorunlardan etkilenecekse fiyatı makul olana yönelmek lazım.
Arada olabilecek tek fark müşteri hizmetlerinin sorununuzu çözme hızı olacaktır. Mesela çoğu kişi Turknet'i bu konuda beğenmiyor ancak adamlarla 2 (ilk gün sorunum çözülmüştü 2. Gün ek bilgi için aradım) günde 3 4 defa telefonda konuşup bilgi aldım. Sorunumu çözdüler ancak fiyat güncellemelerinde fiyatın biraz fazla olması ve haber verilmeden aniden yapılması hoşuma gitmediği için ISS değiştirdim.

@Suvolta ben bu anlattıklarınızı bildiğim için ve ileri tahmin ettiğim için kendi alt yapısı da yoksa mantıklı olmadığı için hiç kullanmadım TurkNet'i.

@SunSet bulunduğum bölge itibarıyla ilçede oturuyorum nüfusu çok fazla değil olsa dahi fiber yaygın olan bir bölge değil o yüzden altyapı olarak çok iyi durumdayım. Geçtiğim ISS'de sorun yaşayacağımı da sanmıyorum ancak gene de test amaçlı 100Mbps ile başladım. Sorun yaşamazsam yüksek ihtimalle 500 ya da 1000 Mbps geçeceğim. Giga altyapısı yoksa bu fiyatlara TurkNet cidden değmiyor ya. Hadi beni geçtim ben gene 100 Mbps pakette 130 Mbps civarı hız alıyorum da 16 Mbps kullananlar var aynı fiyat politikası bu yüzden iyi değil.

ben gene 100 Mbps pakette 130 Mbps civarı hız alıyorum da 16 Mbps kullananlar var aynı fiyat politikası bu yüzden iyi değil.
Bu politikası canımı sıktığı için geçmediğim önemli sebep. Kendi altyapısı olsa 1000/1000Mbps ile geçerim ancak. DSL altyapısında en son düşüneceğim hatta bu fiyatıyla düşünmediğim bir firma kendisi.

Geri
Yukarı