Farklı kodlarla mavi ekran hataları

merttdeveci

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Yeni topladığım sistemde bir süre geçtikten sonra mavi ekran hatası aldım ve bu hatalar sürekli devam ediyordu. Sistemi komple aldığım firmaya yolladım ve ekran kartımda problem tespit edildi ve değiştirildi bugün itibarıyla yeni sistemim elime tekrar ulaştı fakat bilgisayarı açar açmaz tekrar mavi ekranlarla karşılaştım... (Aldığım firma bütün testlerin yapıldığını ve herhangi bir problem olmadığını söyledi). Dump dosyamı bırakıyorum, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Sistem:

CPU: Ryzen 5 5600X.
GPU: ASUS RX580 8 GB OC.
Anakart: B550M PRO VDH-Wi-Fi
RAM: G.Skill Ripjaws 8 GB X2.

DDU ile sürücüleri kaldırıp en son WHQL sürücülerini kurun. DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi MSI Global buradan BIOS güncelleyin ve chipset sürücüsünü yükleyin. BIOS'a girip ayarları sıfırlayın. Herhangi bir OC varsa kaldırın.
sfc/scannow komutunu uygulayın. SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? diğerlerini anlamadım onlara @Enes3078 hocamın bakması daha doğru olur.
Hataya sebep olan dosya nt.dll dosyası sorunlu olabilir.
Bilgisayar açılırken de mavi ekran verdiği için sürücülere erişemiyorum
BIOS güncel değil güncelleyin.

Sürücü bulucu kullanıldı mı?

DDU uygulayıp güncel GPU sürücüsünü kurun.

HDsentinel ile disk sağlığını kontrol edin.
Herhangi bir sürücü bulucu kullanmadım bilgisayar masaüstüne gelmeden mavi ekran veriyor hocam gpu sürücüleri güncel

Herhangi bir OC işlemi yapmadım daha doğrusu yapmayı bilmiyorum BIOS'un son halinin fotoğrafını yüklüyorum. Dediğiniz WHQL sürümünü nasıl bulabilirim?

Dosya Ekleri

• 9D50E2E8-9DE4-4989-A60E-84EF7F839D00.jpeg
    9D50E2E8-9DE4-4989-A60E-84EF7F839D00.jpeg
    102,6 KB · Görüntüleme: 25

Geri
Yukarı