Farklı marka 3. RAM eklemek

basganmemduh

Decapat
Dual çalışan RAM'lerimin yanına bir tane aynı MHz CL ve GB değerine sahip farklı marka bir RAM eklersem ne olur?
Bu soruyu genelde farklı marka RAM'leri Dual çalıştırmak için soruyorlar. Ve evet bence de Dual çalışmalarında aynı marka model ama aynı kitten RAM'lerin çalışmasında bile problem olabilir bunu biliyorum. Fakat ben Dual çalıştırmaktan bahsetmiyorum burada Dual'lerin yanına 3.RAM'den bahsediyorum.
Sizce çalışır mı? Mavi ekran alır mıyım? Performans kaybı olur mu? Veya aynı marka model aynı kite göre daha mı az performanslı olur? Yani şimdi Flex Mode'a mı geçmiş olur ve performans düşüşü olur mu? Bana biraz tuhaf geliyor çünkü sonuçta RAM miktarını arttırıyorum Dual'ın Dual olarak çalışmaya devam etmesi lazım, sonradan eklediğimin de Flex olarak katkı sağlaması lazım ama işin aslı nedir?

Son düzenleme:
Dual çalışan RAM'lerimin yanına bir tane aynı MHz CL ve GB değerine sahip farklı marka bir RAM eklersem ne olur?
Bu soruyu genelde farklı marka RAM'leri Dual çalıştırmak için soruyorlar. Ve evet bence de Dual çalışmalarında aynı marka model ama aynı kitten RAM'lerin çalışmasında bile problem olabilir bunu biliyorum. Fakat ben Dual çalıştırmaktan bahsetmiyorum burada Dual'lerin yanına 3.RAM'den bahsediyorum.
Sizce çalışır mı? Mavi ekran alır mıyım? Performans kaybı olur mu? Veya aynı marka model aynı kite göre daha mı az performanslı olur?

Şehir efsanesi.

Anakartınız, RAM slotlarınız ve RAM'leriniz sağlam ise sorun çıkmayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı