Farklı marka laptop RAM'ı sorun çıkartır mı?

Çiplerine kadar aynı olsa bile uyumsuz olabilir. Yoksa ona bakarsak CL ve MHz değeri değişebilen bir şey, uygun şekilde ayarlar kullanırdık.

Sıkıntı çıkartırsa kefili sizsiniz sanırım.

Ama YouTube'da araştır. Belki yanlış söylüyorum hocam. En iyisi YouTube üstünden bak. Hayırlı cumalar hocam.

Yahu yanlış söylüyorsun zaten. Yanlış bildiğini ispatlamak için gidip video izlememe gerek yok.

RAM uyumluluğu konusunda kesin ne söylesen yanlış bilgi. Rus ruleti.

Az önce teknik servisi aradım Lenovo'nun bellek ve bellek hızı aynı olsun yeter dedi alacağım laptopta 8 GB SO-DIMM DDR5-4800 var CL'sini aldığımda öğrenirim zaten.

Çiplerine kadar aynı olsa bile uyumsuz olabilir. Yoksa ona bakarsak CL ve MHz değeri değişebilen bir şey, uygun şekilde ayarlar kullanırdık.

Sıkıntı çıkartırsa kefili sizsiniz sanırım.

Dostum arkadaşımın laptopunda şu anda bir adet Samsung 1 adet Kingston olmak üzere, MHz ve CL değerleri aynı, sotun çıkarmadığını belirtti. Bende aynı RAM olması tarafındayım ama farklı marka RAM'ler de sorun çıkartmayabiliyor.

Hocam benim eski laptopta 2 farklı markanın RAM'ı var ama GB hariç tüm özellikleri aynı olmalı diye biliyorum atıyorum 1333 MHz ise diğeri de 1333 olmalı falan filan bendekilerin biri 4 GB biri 8 GB.

Yeni konular

Geri
Yukarı