Farklı marka RAM sorun olur mu?

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
Elimde 2x8'lik 16 GB (CL 16) RAM var. Bazı oyunlarda sınıra yaklaşmaya başladı. Farklı markadan olmak üzere yanına yine 2x8'lik 16 GB (CL 16) RAM taksam sorun olur mu? Yine 2x8'lik 16 GB (CL 17-18 vs) RAM olsa ne olur mesela?

CL değerleri aynı olmak zorunda diye biliyorum.
O konuda benim bildiğim, hızlı olan yavaş olana ayak uyduruyordu. Yani bendeki CL 16, yeni aldığım CL18 ise CL16da CL 18 gibi ufak bir gecikme yaşayacaktır diye biliyorum. Lakin buradaki farkları biz günlük kullanımda fark edemeyiz diyede düşünüyorum ama emin değilim.

Aynı CL değerine sahip bir ram almalısınız.Mhz değerinin biri 3200 biri 3600 olursa biostan 3200 ayarlarsınız.Onda sıkıntı olmaz ama yine de aynı marka model alın.

O konuda benim bildiğim, hızlı olan yavaş olana ayak uyduruyordu. Yani bendeki CL 16, yeni aldığım CL18 ise CL16'da CL 18 gibi ufak bir gecikme yaşayacaktır diye biliyorum. Lakin buradaki farkları biz günlük kullanımda fark edemeyiz diye de düşünüyorum ama emin değilim.

Sanırım o CL değil MHz. Yani 3600MHz 3200MHz olabilir. Aynj marka model almak daha iyidir ama zorunda değilsiniz.

2014 üyesisin Emrah, bununla ilgili milyon tane konu var, göz atmak istemedin mi?

Aynı marka RAM kullansan bile sorun olabilir, sen yine de aynı değerlere sahip bir model almaya çalış.

Aynı CL değerine sahip bir ram almalısınız.Mhz değerinin biri 3200 biri 3600 olursa biostan 3200 ayarlarsınız.Onda sıkıntı olmaz ama yine de aynı marka model alın.
Aynısını bulmak zor oluyor, olanda itüyoptik fiyat vermişler stok olmadığı için.
Sanırım o CL değil MHz. Yani 3600MHz 3200MHz olabilir. Aynj marka model almak daha iyidir ama zorunda değilsiniz.
Hıım, benim aklımdada CL olarak kalmış. Gecikme süresileri bu sonuçta. Birisi hızlı diğeri yavaş olan iki donanım yine hızlının yavaşa ayak uydurmasıyla eşleşir falan.
Aynı marka model tekli RAM alıp dual şekilde taktığınızda bile çalışmama olasılığı var.

Bence çalışır. En kötü iade edersiniz.
Aynen, ya RAM olayı sıkıntılı. O yüzden bilgi toplamaya çalışıyorum.
2014 üyesisin Emrah, bununla ilgili milyon tane konu var, göz atmak istemedin mi?

Aynı marka RAM kullansan bile sorun olabilir, sen yine de aynı değerlere sahip bir model almaya çalış.

Var, varda eski konulara yorum yapıp hortlatmakta ceza nedeni. Bu yüzdende zamanında uyarı almışlığım var, yeni konu açın sorunuzu sorun diye. Güncel olması her zaman iyidir, amaç müşterinin işi görülsün. :)

Geri
Yukarı