Farklı marka RAM taktıktan sonra anakartta beyaz ışık yanıyor

Dogukan9821

Kilopat
Daha fazla  
Yeni bir RAM aldım, aldığım RAM bir önceki RAM'imle aynı sadece markası farklı. RAM'i taktıktan sonra anakartta beyaz ışık yanıp, monitörde de siyah ekran kalıyor BIOS'a da giremiyorum. Ne yapmam lazım?

Kardeşim anakartında 4 slot varsa ram'le alakalı sorun değildir büyük bir ihtimalle sen ram'ı yanlış slota takmışsın eğer anakartında 4 adet slot mevcutsa anakart kitapçığını internetten veya anakartın kutusu mevcut ise oradan bulup kaçıncı sıraya takacağını öğrenebilirsin.

Kardeşim anakartında 4 slot varsa ram'le alakalı sorun değildir büyük bir ihtimalle sen ram'ı yanlış slota takmışsın eğer anakartında 4 adet slot mevcutsa anakart kitapçığını internetten veya anakartın kutusu mevcut ise oradan bulup kaçıncı sıraya takacağını öğrenebilirsin.
2 slot var , eski ramim 2. Slota takılı. Yeni aldığım rami de boş olan yani 1.slota taktım

Tek tek çalıştırmayı dene sonra yerlerini değişip aç. Bazen ilk algılamada böyle yapabiliyor. Yine olmazsa uyumsuz demek ki. Ramlerin bilgilerini görsek daha iyi olurdu
Ramleri silgi ile sildim ve yerlerini değiştirdim. Eski ramim bu;

Crucial 8GB Ballistix Sport LT GRAY v3 DDR4 2400Mhz CL16 1.2V PC Ram , yeni aldığım ram de bu Corsair Red Vengeance LPX 8GB 2400MHz DDR4 CMK8GX4M1A2400C16R​

Aşağıdaki örnekteki gibi her iki raminde jedec ve xmp timing profilleri lazım. Bu hızlar tam uyumlu olmalı. Biosa kadar ulaşabilsek yine ikisini dengelemek daha kolay olurdu.

Dosya Ekleri

• profil.JPG
    profil.JPG
    147,5 KB · Görüntüleme: 6

Geri
Yukarı