Farklı marka RAM'lar sorun çıkartır mı?

m0zzYs

Hectopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
XPG Adata 3000MHz RAM'im vardı, Dual channel yapmak için Kingston Fury 3200MHz RAM aldım, Dual channel olmadı şu anda ikisi de Single RAM olarak çalışıyor. İleride bir sorun çıkartır mı?(not: Bu RAM'i satmak istemiyorum bu 3.RAM iade edişim oldu aynı marka RAM şu an piyasada yok )

XPG Adata 3000MHz RAM'im vardı, Dual channel yapmak için Kingston Fury 3200MHz RAM aldım, Dual channel olmadı şu anda ikisi de Single RAM olarak çalışıyor. İleride bir sorun çıkartır mı?(not: Bu RAM'i satmak istemiyorum bu 3.RAM iade edişim oldu aynı marka RAM şu an piyasada yok )
Dual olmaması çok normal, çünkü ikisi de birbirinden farklı RAM'ler. XPG yerine bi tane daha aynı Kingston'dan koyarsan dual olur.

İleride bir sorun olacağını hiç sanmıyorum, eğer uyumsuzluk olsaydı en başında anlardın zaten. Bilgisayar açılmazdı, siyah ekranda kalırdı, mavi ekran verirdi vs.

Farklı RAM'lerle çok bilgisayar kullandım, daha bir sorun yaşamadım.

Dual olmaması çok normal, çünkü ikisi de birbirinden farklı RAM'ler. XPG yerine bi tane daha aynı Kingston'dan koyarsan dual olur.

Veri yolu 128 Bit'e çıkıp buradan geçmiyor mu data anlayamadım. RAM'in üzerinde XPG ya da Kingston yazmasının ne önemi var ki?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (54).png
    Ekran Görüntüsü (54).png
    1,2 MB · Görüntüleme: 15
  • Ekran Görüntüsü (55).png
    Ekran Görüntüsü (55).png
    1,2 MB · Görüntüleme: 17

Yeni konular

Geri
Yukarı