Farklı Marka RAM'ler Uyum Sağlar mı?

Kim demiş onu? İlk defa duyuyorum.

IMG_20210211_125519.jpg

Evet, o şekilde işliyor. 8 GB single bir kite sahipsen ve yanına 16'lık single RAM takarsan 16'nın içindeki 8 GB ile diğer 8 GB single kit dual channel çalışır, kalan 8 GB dual channel olmaz, normal çalışır.

Flex çalışır diyenler de var bu tabire.

Evet, o şekilde işliyor. 8 GB single bir kite sahipsen ve yanına 16'lık single RAM takarsan 16'nın içindeki 8 GB ile diğer 8 GB single kit dual channel çalışır, kalan 8 GB dual channel olmaz, normal çalışır.

Tamam o zaman, teşekkürler. Bu arada senin kasa projesi ne oldu:) ?

Tamam o zaman, teşekkürler. Bu arada senin kasa projesi ne oldu:) ?
3 ay garanti sürecini bekliyorum, garantisi bitsin modlamaya başlayacağım. :D
@Suheyl07 Ek olarak, elindeki 8'lik RAM'i satıp 2x8 dual kit bir RAM de alabilirsin. 24 GB gereksiz 16 GB yeterli.

Evet, o şekilde işliyor. 8 GB Single bir kite sahipsen ve yanına 16'lık Single RAM takarsan 16'nın içindeki 8 GB ile diğer 8 GB Single kit Dual Channel çalışır, kalan 8 GB Dual Channel olmaz, normal çalışır.

Usta benim posta da bir el atabilir misin bendeki RAM 8 GB 3000 MHz Predator ekleyeceğim 16 GB 3200 MHz Fury herhangi bir sıkıntı çıkarır mı aynı marka sonuçta sadece modelleri farklı.

Usta benim posta da bir el atabilir misin bendeki RAM 8 GB 3000 MHz Predator ekleyeceğim 16 GB 3200 MHz Fury herhangi bir sıkıntı çıkarır mı aynı marka sonuçta sadece modelleri farklı.
Çıkartabilir de, çıkartmayabilir de. Dual kit almadığın sürece çalışmama olasılığı her zaman var. Genelde çalışıyor. Alırsın, en kötü çalışmazsa iade edersin.

Ek olarak, CL değerinin aynı olmasına özen göster en azından. CL değeri önemli. @Suheyl07

Çıkartabilir de, çıkartmayabilir de. Dual kit almadığın sürece çalışmama olasılığı her zaman var. Genelde çalışıyor. Alırsın, en kötü çalışmazsa iade edersin.

Eyvallah bir sorum daha olacak yukarıda dedin ya 16'daki 8 ile önceki 8 Dual çalışır 16'da olan diğer 8 normal çalışır tam olarak nasıl oluyor ne anlama geliyor bu.

Geri
Yukarı