Farklı RAM'ler uyumlu çalışır mı?

knullxrd

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımda 2x8 G.Skill 3600 MHz CL18 takılı.
İki tane 2x8 CL18 3600 MHz G.Skill RGB Trident Z aldım. Takarsan sorunsuz çalışır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımda 2x8 G.Skill 3600 MHz CL18 takılı.
İki tane 2x8 CL18 3600 MHz G.Skill RGB Trident Z aldım. Takarsan sorunsuz çalışır mı?
CL ve MHz değeri uyuşuyor ise uyumlu çalışır, sadece Dual Channel performansını %100 değil %60 falan daha az alırsınız, fakat sorun yapmaz.

Bu bilginin kaynağı nedir?
Denendi onaylandı, Kaynak g... benim :) APACER ile GSkill taktım 3200 CL16 çalıştı 0 sorun ile daha sonra ikisinide GSKİLL Yaptım aynısı, aynı çalıştı sadece Premier gibi programlardaki render hızı %15 kadar hızlandı o kadar. (Ram render hızı.)

Denendi onaylandı, Kaynak g... benim :) APACER ile GSkill taktım 3200 CL16 çalıştı 0 sorun ile daha sonra ikisinide GSKİLL Yaptım aynısı, aynı çalıştı sadece Premier gibi programlardaki render hızı %15 kadar hızlandı o kadar. (Ram render hızı.)
Müsait olduğun bir zaman sonuçlarla birlikte konu açarsan iyi olur. Bilgi olarak, kaynak olarak dursun da başkaları da kullansın.

CL ve MHz değeri uyuşuyor ise uyumlu çalışır, sadece Dual Channel performansını %100 değil %60 falan daha az alırsınız, fakat sorun yapmaz.

Hocam alakasız RAM'ler aynı ise performans asla düşmez farklı RAM bile olsa bu test edilmiş aynı marka ise performansı sonuna kadar alırsın ama farklı olursa yüzde 3-7 arası düşüş olur bu bilgi nerede söyleniliyor

Yeni konular

Geri
Yukarı