Farklı marka SSD'ler ile RAID

log

Kilopat
Makaleler
5
Merhaba. Uzun bir sürenin ardından tekrar geldim. Bir sistem toplayacağım ve elimde bulunan SSD ile yeni alacağım SSD'yı RAID0 modunda kullanmak istiyorum. Bu mümkün müdür? RAID'in ne olduğunu ve sonuçlarını biliyorum. Konu dışına sapılmazsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Elimde bulunan SSD: Sandisk Ultra Plus 128GB
Almayı düşündüğüm SSD: Samsung 120GB 840 EVO

Aynı kapasitede olmasına özen gösterin. Hatta almışken aynı modeli bulmaya çalışın.
128GB SSD ile 120GB diye planlıyordum. RAID yaparken 120+120 olarak kullanılır diye biliyorum. kullanılmayacak olan 8GB'nin benim için bir önemi yok.
Aynı model SSD'yi de bulamayınca Samsung 840 Evo cazip geldi. Sorun çıkartır mı?

Aynı kapasitede olmasına özen gösterin. Hatta almışken aynı modeli bulmaya çalışın.

Mikail Bey,
Bendeki SSD ile aynı marka, model ve kapasitede diskler buldum. Ancak bunlar arasında varyasyon farklılığı var gibi geldi. Bu durum RAID açısından bir şey değiştirir mi? %100 örtüşmek zorunda değildir umarım?

Örneğin:
Benim SSD'nin arkasında "MZ75E250" yazıyor.
Bulduğum uygun fiyatlı bir 850 EVO'da ise "MZ75E250BW" ibaresi var.

Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı