Farklı model fan takılınca RGB uyumu

ENR3S

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS ROG STRIX B450-F GAMING ll, AMD Ryzen 7 5800X3D, ASUS ROG RYUJIN III ARGB, CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance DDR4 3200MHz CL16, GIGABYTE RTX4090 WINDFORCE 24G, CORSAIR RM850X (White), Samsung 500GB 970 EVO PLUS NVMe M.2 SSD, CORSAIR iCUE 465X (White).
Düşündüğüm soğutucu:
Benim fanım (siyahı ama link bulamadım):

Benim bilgisayarımda şu an Corsair LL120 model fanı bulunuyor 4 adet. Ben sistemime sıvı soğutucu alır isem eğer LL120 model fanlı olanı yok diye biliyorum. Aldığımda Corsair iCUE yazılımı sıkıntı çıkartır mı? Hepsini RGB olarak uyumlu ve bir arada kullanabilir miyim? Corsair markası diğer markalar gibi ASUS ile uyumlu değil.

Elite Capellix sıvı soğutucularda Corsair'in RGB hubı geliyor Commander Core adı altında, Icue programında görebilirsin bir problem yaşamazsın. Hatta hepsini Commander Core'a bağlayabilirsin, 6 tane girişi var.

Adsız.pngAdsız1.png

Elite Capellix sıvı soğutucularda Corsair'in RGB hubı geliyor Commander Core adı altında, Icue programında görebilirsin bir problem yaşamazsın. Hatta hepsini Commander Core'a bağlayabilirsin, 6 tane girişi var.

Eki Görüntüle 931135Eki Görüntüle 931136
Anladım lakin ben şimdi programı açınca bana hangi model olduğunu ve kaç tane olduğunu soruyor oraya 2 farklı fan modeli yazamıyorum doğal olarak. Sıvı soğutmadaki fanların modelleri benimkinden farklı onları iCUE yazılımı ile senkronize edebilir miyim? Beraber kullanabilmek mümkün mü onu soruyorum Commender Core bende de var.

Anladım lakin ben şimdi programı açınca bana hangi model olduğunu ve kaç tane olduğunu soruyor oraya 2 farklı fan modeli yazamıyorum doğal olarak. Sıvı soğutmadaki fanların modelleri benimkinden farklı onları iCUE yazılımı ile senkronize edebilir miyim? Beraber kullanabilmek mümkün mü onu soruyorum Commender Core bende de var.
Çok bilmiyorum ama yazılımsal farkdan olmaz diye düşünüyorum ama ikisinin ortak olduğu bı uygulama gelir diye düşünüyorum

Evet senkronize bir şekilde kullanabilirsin, bende de H150İ modeli var gördüğün gibi 3 tane fan ve ekstradan bir tane daha fan bağladım (3 tane ML 120 + 1 tane QL)

Evet senkronize bir şekilde kullanabilirsin, bende de H150İ modeli var gördüğün gibi 3 tane fan ve ekstradan bir tane daha fan bağladım (3 tane ML 120 + 1 tane QL)
Çok teşekkürler içime su serptiniz. :)

Farklı model fan takarsanız yazılım sıkıntı çıkartmaz ama görüntü anlamında hepsinin aynı olması senkronize çalışmaları için daha iyi olurdu. Mesela ML fanların çerçevesinde led olmadığı için bazı modlarda sıkıntı olabilir ama pek de bir şey olacağını sanmam. Hayırlı olsun. 😁

Farklı model fan takarsanız yazılım sıkıntı çıkartmaz ama görüntü anlamında hepsinin aynı olması senkronize çalışmaları için daha iyi olurdu. Mesela ML fanların çerçevesinde led olmadığı için bazı modlarda sıkıntı olabilir ama pek de bir şey olacağını sanmam. Hayırlı olsun. 😁
Teşekkürler. 👍🏻

Merhaba @ENR3S dostum. Benzer bir soruya sahibim ancak seninkinden biraz farklı. Senin bu konuda tecrübeye sahip olduğunu düşünüyorum. Rica etsem aşağıda linkini paylaştığım konudaki fikrini ve tecrübeni benimle paylaşabilir misin? Modeller seninkinden farklı ancak temel aynı.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı