Farklı programlama dilleri için eğitim seti önerileri

Tam da JavaScript öğrenip hayattan nefret etmek istediğim zaman gördüm bu konuyu. Elinize sağlık.
Daha bugün bir JS ile yazılmış programa 10 dakikamı alacak bir özellik ekleyecektim, 15 dakika programın yapısını anlamaya harcadım, 5 dakika da değişiklik yapacağım yerleri bulmaya. Hani insanın bir algı filtresi vardır ya, örneğin markette su ararken cips görmezsin. JS ile onu yaşıyorum.

Tanrı siz seçilmiş kişileri çifte kutsasın.

Daha bugün bir JS ile yazılmış programa 10 dakikamı alacak bir özellik ekleyecektim, 15 dakika programın yapısını anlamaya harcadım, 5 dakika da değişiklik yapacağım yerleri bulmaya. Hani insanın bir algı filtresi vardır ya, örneğin markette su ararken cips görmezsin. JS ile onu yaşıyorum.

Tanrı siz seçilmiş kişileri çifte kutsasın.

Bende aynı şeyi C++'da bellekle uğraşırken yaşıyorum. JS'nin syntaxi karışık geliyor zaten bakalım nasıl olacak ileride :D.

Türkçe kaynak olarak önerebilirim. Zamanında kendim canlı olarak sonuna kadar bitirmiştim. Şu an anlık olarak bir yazılım firmasında çalışıyorum. Dinlenmek için kendime verdiğim 5 dakika içinde yazıyorum bunu. Bana çok şey kattı bu kamp. Tabii kampı bitirdikten sonra kendiniz bolca üzerine koymanız lazım.
Benim koyabilecek bakış açısını kazanmamda çok etkisi var.

Hocam derhal C++ için Tim Buchalka'yı ekleyin. Frank Mitropoulos gerçekten çok iyi anlatan biri. Ben programlama ile alakalı çoğu şeyi ondan öğrendim ve konuyu iyice anlattıktan sonra kod üzerinde gösteriyor. Diğerleri gibi kod yazarken anlatmıyor. 😁 Data structures için de Abdul Bari'den iyisini tanımam. Onun sayesinde sınıfta en yüksek alan bendim.

Merhaba, yazılıma yeni başlayan arkadaşlarımız eğitim seti ararken zorlandıklarını görüyorum. Özellikle nasıl başlayacaklarını ve hangi eğitim setinin iyi olup olmadığını doğal olarak bilmiyorlar.

Bu yüzden küçük bir liste ile size öneriler yapacağım.

Umarım işinize yarar.

Hepsi İngilizce ve ücretli, çünkü Türkçe kaynaklar yeterli değil ve genel olarak tam bilgi vermiyorlar.

Programalma DiliKaynak Linkleri
C#
C++
C
Java
Python
PHP
ASP.NET
JavaScript
HTML & CSS
Rust

Ek olarak kendi deneyimlerim ile oluşturduğum rehberlerime bakabilirsiniz;
Hocam arkadaşın dediği gibi CS 50 olmaz mı?

Geri
Yukarı