Farklı RAM'ler dual channel çalışır mı?

shabbb

Centipat
Merhaba arkadaşlar, şu an mevcutta kullandığım 8 GB Crucial Ballistix 3200 MHz CL16 değerine sahip bir RAM'im var. Dual Channel'a geçeceğim ve bir RAM daha alacağım ancak benim kullandığım RAM modelinin satışı ne yazık ki kalmamış internette. Bu minvalde buna muadil değere sahip RAM öneriniz varsa bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Marka prensibi size kalmış.Dual çalışmasını istiyorsanız 3200 MHz CL16 değerinde bir ram tercih ederseniz dual çalışır.Ancak "DDR" kaç olduğunuda öğrenin.

Evet, aynı değerlerde bir bellek alırsan Dual Channel çalışacaktır. 8GB DDR4 3200 MHz CL16 bir RAM alabilirsin ama uyumlu olmama ihtimali de ne yazık ki var. Aynı modelden alsan dahi sorun çıkabiliyor ama ben Gskill Aegis ve Corsair LPX belleklerimi sorunsuz çift kanal kullanmıştım.

CRUCIAL Ballistix 8GB Sport LT DDR4 3200MHz Gaming Ram Gri Kullandığın model bu değil mi?

kullandığım model bu. ve tekli şekilde satılmıyor hiçbir yerde :) bilgisayarı aldığımda keşke 16lı alsaydım.
Evet, aynı değerlerde bir bellek alırsan Dual Channel çalışacaktır. 8GB DDR4 3200 MHz CL16 bir RAM alabilirsin ama uyumlu olmama ihtimali de ne yazık ki var. Aynı modelden alsan dahi sorun çıkabiliyor ama ben Gskill Aegis ve Corsair LPX belleklerimi sorunsuz çift kanal kullanmıştım.

CRUCIAL Ballistix 8GB Sport LT DDR4 3200MHz Gaming Ram Gri Kullandığın model bu değil mi?

hocam aynı modeli buldum ve hemen yapıştırdım. elime ulaşınca durumu bildiririm umarım sorunsuz 3200 mhz değerlerinde kullanabilirim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı