Farklı sisteme sanal makine kurmak mümkün mü?

recep999

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, benim bilgisayarım var ve bir tane daha Ryzen'ya da Xeon sistemli bir kasa almayı düşünüyorum. Alacağım kasayı sanal makine (VDS) olarak kullanmayı düşünüyorum. Nasıl yapabilirim? Böyle bir şey mümkün mü? Bu arada benim evimde internet hız değerleri download 13, upload 0.60-0.70 arası değişiyor ama bu alacağım kasayı benim evimde kullanmayacağım, kuzenimin evine bağlayıp kullanacağım. Kuzenimin evinin interneti bizim evin internetinden daha hızlı, fiber de var. Demiştim ya ana bilgisayarim kendi evimde yani kısacası iki bilgisayarda farklı evlerde farklı internet. Olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce statik IP alman lazım ya da kuzeninin cgn olmadığından emin olup sabit DNS sağlayıcısı kullanmalısın. Öyle bir şey mümkün evet server sistemi kurarsan dediğini yapabilirsin. Ama bağlantı sorunu yaşar mısın orasını bilemem. Kuzeninin uploadı çok düşük değilse sorun olmaz herhalde.

İlk önce statik IP alman lazım ya da kuzeninin cgn olmadığından emin olup sabit DNS sağlayıcısı kullanmalısın. Öyle bir şey mümkün evet server sistemi kurarsan dediğini yapabilirsin. Ama bağlantı sorunu yaşar mısın orasını bilemem. Kuzeninin uploadı çok düşük değilse sorun olmaz herhalde.

Anladım peki kasa mi önerirsin kızaklı sunucu mu?

Geri
Yukarı