Rehber Farklı türde anime izlemek isteyenler için donghua; manga okumak isteyenler için manhua önerisi

OnTheRoonKilled

Decapat
Katılım
11 Nisan 2020
Mesajlar
5.071
Makaleler
1
Çözümler
14
Yer
Zaphkiel
Tüm Sosyal'e iyi günler dilerim ve piyasada çevirisi yapılmış ayrıca İngilizce olarak çevirisi yapılmış neredeyse tüm donghuaları izlemiş biri olarak bu gün sizler donghua ve benim beğendiğim manhualardan öneri amaçlı bir rehber hazırladım. İnşallah hoşunuza gider ve seversiniz.

Kafanız karışmış olabilir donghua manhua neyce konuşuyorsun diyebilirsiniz o yüzden önden bilgilendirme yaparak hızlıca önerilere geçeceğim;

Donghua: Kısaca Çin animasyonudur. Genel olarak 3D olarak bize sunulur ve üzerinde büyük emekler verilmiştir. Örnek olarak bir konuşma sahnesinde gerçek insanlar aynı repliği seslendirirler ve hal ve hareketleri ona göre animasyona çevrilir.

Manhua: Çinliler tarafından yapılan genellikle mangalara göre çizimleri daha sade olan ve neredeyse tümünün renklendirildiği çizgi romanlardır.

Açıklamaları yaptığıma göre kendi zevkime ve sevdiğim serilere göre sıralamış olacağım.

Douluo Dalu: 2009 senesinde manhua olarak yayınlanan bu seri 2018 senesinde donghua olarak yayınlanmaya başlanmıştır. 2021 senesinde ise Live Action sayabileceğimiz dizi halinde yayınlanacaktır. Açık ara izlediklerim arasında en iyi donghua diyebilirim. 25 dakika olmak üzere güncel hali ile 131 bölüm yayınlanmış haldedir ve hala devam etmektedir.
Bu seri için manhua 248. Chapter'a kadar çevrilmiş ancak çevirmenlerine ulaşamadığımdan ve izin alamadığımdan buraya eklemiyorum. Basit bir araştırma ile bulunabilir. Soul land olarak aratın.

Önceki hayatında tang mezhebinden ustaları onu hiçbir şeyi olmayan hayatından alıp mezhepte suikastçılık eğitimleri vermiştir. Bu süre içinde Tang San bir sürü yeni silah keşfetmiş ve dış kurda olan öğrencilere fark atmıştır. Ancak ne kadar isterse istesin iç kur öğrencisi olamamıştır. Bunun ardından ise bir plan hazırlayıp ana kuleye sızarak tang mezhebinin gizli silah parşomenini almıştır. Bunu fark eden yetkililer onu ortadan kaldırmak için bir savaşa girişmişlerdir ancak bilmedikleri şey ise Tang San mezhebin şu ana kadar hiçbir şekilde yapılmamış en gizli silahını yapmış olmasıdır. Bunun ardından Tang San bu silahı mezhebe hediye eder ve intihar eder. Ardından ise aynı isim ve soy isim ile farklı bir dünyada doğar. Hikayemiz ise Tang San'ın bu yeni dünyada nasıl hayatta kalacağıdır.

Olmak üzere 7 sezon vardır ve hala devam etmektedir.

Quanzhi Fashi: Manhua olarak tam çıkış yaptığı zamanı bilmiyorum ancak 2016 senesinde seri olarak karşımıza çıkmıştır. 4 sezonu bulunan bu anime sezon başına 12 bölüm ve 24 dakika düşmektedir. Açıkçası 2-3 kere bitirdiğim bir donghuadır kendisi ve çok da severim. 2. sezonu biraz sıkmıştı açıkçası ama gayet güzel ve izlemenizi öneririm.

Bir dağın tepesinde dinlenirken yaşlı bir adamın Mo Fan'a gizemli bir çupra kolyesi vermesinin sonucunda Mo Fan'ın hayatı değişmiş ve etrafında büyünün konuşulduğunu görmüştür. Babasının yardımları ile birlikte büyü lisesine giren Mo Fan'ın başına nereler gelecektir.

Quanzhi Gaoshou: 2015 senesinde manhua olarak başlanılan bu seri hala devam etmektedir. 2017 senesinde ise donghua olarak karşımıza gelmiştir. 2 sezon 1 movie ve toplam 3 tane içinde barındıran Special olarak ayrılmıştır. İzlediğim 2. Çin yapımı animedir ve benim için ayrı bir yerdedir kendisi.

Bir zamanlar Glory tarihinde bir efsane olan Ye Qiu kod adlı Ye Xiu emekliye ayrılmaya mecbur bırakılmıştır. Peki o Glory oynamayı bırakacak mı veya oyun tarihine ismini yazmaya devam edecek mi?

Xing Chen Bian: 2018 senesinde yayınlanan bu donghua cidden top 5 listesine girmeyi hak ediyor. 2 sezondan oluşan bu anime sizi içerisine çekecektir. Her sezon 12 bölüm içermektedir ve 25 dakikadan oluşmaktadır.

Qin kralının 3. oğlu olan Qin Yu için hiçbir ümit yoktur. İç öz seviyesine göre külvitasyon yapılmaktadır ve öz toplayamayacak çocuklar ise bir nevi değersizdir. hele ki bu kralın oğlu olunca. Babasına yardım etmek isteyen Qin Yu dış külvitasyonda uzun ve zorlu eğitimler sonucunda ise kendine özel bir dış külvitasyon yöntemi geliştirmiş ve kendini kartalı ile birlikte aşırı derecede güçlendirmiştir. Bakalım sonucunda Qin Yu neler yapacak.


Ling Jian Zun: 2019 senesinde yayınlanmaya başlanılan bu donghua kısa bölümlerden oluşmuştur ve 4 sezonu vardır. 4. sezon devam etmektedir ancak şu anda 2. sezon 6. bölüme kadar çevrilmiştir.

Eskiden Chu hanedanlığı güçlü ve tanınan bir hanedanlıktı ancak bir gece ani bir saldırı ile hanedanlık batmış ve ana karakterimiz Chu Xing Yun'un babası kaybolmuştur. Chu Xing Yun hanedanlığın başına geçmiş ve Shui hanedanlığı ile olan evlilik anlaşması ile hanedan başkanının gayrimeşru kızı Shui Liu Xiang ile evlenmiştir. Bu uzun süreçte karakterimiz karısını kurtarmak ve hanedanlığı şanlandırmak için neler yapacaktır.


Wu Shen Zu Zai: 76 bölüm yayınlanan bu donghua bölüm başına op ve Ed'yi çıkarırsak 5 dakika gibi bir süre çıkıyor ortaya.

Cennet seviyesine ulaşan Qin Chen en yakın arkadaşı ve sevgilisi tarafından ihanete uğradıktan sonra onların eline düşmemek için kendini kaya ile birlikte aşağı atar ancak reenkarne olacağını bilmez. Reenkarne olduktan sonraki işi en çabuk biçimde meridyenlerini onarıp para kazanıp annesine para getirmektir. Bu yolculukta ne tür zorlukları yenecek.

İlk sitede çevirmen arkadaş bağımsız olduğundan 60. bölüme kadar çevrilmiştir. Geriye kalan bölümleri ise 2. attığım kanaldan izleyebilirsiniz.

Wu Dong Qian Kun: Açıkçası çıkış zamanını yazmaya üşendim o yüzden artık sadece bölüm sayısını ve kaç dakika sürdüğünü yazacağım. 2 sezon sezon başına 12 bölüm ve 25 dakikadan oluşan bir donghuadır.

Lin Xiao çıktığı bir maçta tüm külvitasyon yeteneği sökülmüş ve bir dahiden çöp'e dönüşmüştür. Oğlu ise kendini ne kadar geliştirmeye çalışsa dahi kuzenleri tarafından zorbalık görmüş ve aşağılanmıştır ta ki o mağaraya düşene kadar. Gizemli bir taş ile birleşmiş ve külvitasyon yeteneği anlık olarak üst seviyeye çıkmıştır. Artık dahi olarak anılmaya layıktır. Bakalım ileriki zamanlarda karşısına ne gibi zorluklar çıkacak


Xian Wang De Richang Shenghuo: Tek sezon ve 15 bölümden oluşmaktadır. 10, 2 olan ara bölüm vardır bu sayede 16 bölümdür.
Doğduğu andan beri gücü aşırı yüksek olan Wang Lin annesi ve babasının yardımı ile gücünü bastırabilmiştir ancak bu iş liseye gidene kadar sürdü Sun Rong'a aşık olana kadar.


Wan Jie Xian Zong: 2018 senesinde yayınlanan bu donghua ise uzun bir seri diyebileceğimiz serilerdendir ancak merak etmeyin o kadar da uzun değil. 4 sezon ve sezon baştan neredeyse 40 bölüm düşmektedir. 4. sezonu hala devam etmektedir.

Büyük mezheplerden biri olan Tian YYuan mezhebi tüm mezhepler arasında bulunan en güclü mezheptir. Bunun yanında ise ölümsüzlük seviyesine ulaşan mezhep liderine sahiptir. Bu mezhep lideri üvey de olsa Ye Xing Yun isimli bir torunu vardır. Ölümsüzlük seviyesine ulaştığında ne kadar mezhepte ondan daha yüksek seviyeli kişiler olsa da mezhebi torununa bırakmıştır. Ye Xing Yun bu görevi üstlenirken dış dünyayı tanımak ve kendini güçlendirmek amacı ile kendisine tıpatıp benzeyen biri ile rol değiştirmiştir. Bakalım Xing Yun nasıl bir yol izleyecekYao Shen Ji: 2017 senesinde yayınlanan bu donghua uzun gözükmesine rağmen kısadır. Bölüm başına 7 dakika gibi bir süre düşmektedir ve 40-40-40-52 bölümdür sezon başına.

Eklemeyi unutsamda Ling Jian Zun'da gördüğümüz gibi anakarakterimiz Nie Li efsanevi seviyede bir savaşçı olduktan sonra ölür ve küçüklüğünde tekrardan reankarne olur? Önceki hayatında olan bilgiler ile tekrardan efsanevi bir savaşçı olma yolunda ilerlerken ne tür zorluklar çekecektir.


Yuan Long: Bu sene yayınlanan bu seri 15 bölüm ve bölüm başına 25 dakika bir süre ile karşımıza çıkmaktadır. Çevirmen arkadaş bağısız olduğundan dolayı seri yarıda kalmıştır.

Orduda bulunan en kıdemli ( Bir nevi SAT komandosu ama daha teknolojik hali) askerlerden biri olan Wang Shen görev yerine gitmek için paraşüt ile atlarken yuan ruhu tarafından ele geçirilir ve farklı bir dünyada kendini bulur yanında ise işe yaramaz bir balık ruhu vardır. Düştüğünde öldürdüğü soylunun ailesi tarafından kovalanırken hayatta kalıp ruhu geliştirip bir çöp olmaktan çıkabilecek mi?


Supreme God Emperor: Bir diğer ismi ile Wu Shang Shen Di bu sene çıkan benim için gayet güzel külvitasyon temalı donghualardan biridir. 1 sezon 64 bölüm ve bölüm başına toplam 8 dakika ayrılmış bir seridir. Bu ayın 18'inde final vermiş ancak Türkçe olarak 56 bölüm çevrilmiştir daha.

Kadim zamanlarda yaşan ve savaş sonucu ölen ana karakterimiz Mu Yun isimli Hanedanlığın başkanının bedenine geçer. Ancak Mu Yun babaası tarafından bir çöp olarak nitelendirilmiş ve kenara atılmıştır. Bu kadim zamanlarda yaşan bu kişi Mu Yun olarak taklit yapar ve başarılara imza atıp bir efsane haline gelmeye çalışır. Bakalım bu yolda neler balına gelecek.


Dubu Xiaoyao: Bu sene yayınlanmaya başlanan ve hala devam etmekte olan bir seridir. 32 bölüm çevrilmiştir ve bölüm başına 7-8 dakika gibi bir süre düşmektedir.

Farklı bir dünyada reenkarne olan anakarakterimiz büyük bir hanedanlığın küçük hanımı ile evlilik rolü yapmak zorunda bırakılır ardından ise bu küçük hanımı seven ve evlenecek olan kişi ile bir sava dalaşırlar o anda B, r yıldırım ana karaktermize çarpar ve yanında külvitasyonda usta diyebileceğimiz bir kadın belirir. Bakalm ana karakter güçlerini ne kadar arttırabilecek.


Battle Through the Heaven: Diğer ismi ile Doupo Cangqiong 2017 senesinde yayınlanmaya başlanmıştır. 3 Sezon'dan oluşmaktadır ve sezon başına 12 bölüm, bölüm başına 25 dakikadan oluşmaktadır.

Bir zamanlar dahi olarak anılan Xiao Yan bir gün tüm gelişimi düşmüş ve artık çöp olarak bahsedilmeye başlanmıştır. Bilmediği tek şey ise 3 sene önce bulmuş olduğu içerisinde yüce bir bilgiye sahip olan ruhun bulunduğu yüzüğün 3 sene boyunca gelişim için yaptığı tüm manevi enerjiyi kendisine çekmesi ve kendine bir form oluşmak için oluşmasıdır. Bakalım bu usta ile anlaşması sonucu ne kadar yükselebilecek ve gelişebilecek.


Bir rehberin sonuna gelmiş bulunmaktayım inşallah izlersiniz ve hoşunuza gider. Bunlar sadece aklıma gelen donghualar dahası var ama aklıma gelmedi.
Çevirisi en kaliteli ve anlaşılır siteleri seçtim. Tabii ki sitede tüm donghualar bulunamaz çünkü hangi birine yetişsinler o yüzden 2 farklı seçenek olarak attım ve olmayanları tamamlamaya çalıştım. İnşallah sizin için yararlı olmuştur.

Bu arada Çince kulağınızı tırmalayabilir ilk etaplarda o yüzden ilk başta quanzhi fashi, quanzhi gaoshou, Xian Wang De Richang Shenghuo ve eklemeyi unutmuşum Hitori no Shita ile başlamanızı öneririm. Çünkü daha çok japon anime tarzına yakın çizimledr kullanılmıştır ve Çince'ye alışmanız için güzel bir ön hazırlık olur ayrıca keyifli dakikalar geçirirsiniz. Hem kulağınız hem de gözünüz azdan alışmış olur.

Burada eksik kalan bölümlerin nedeni ise yüksek kalite RAW bölümlerin bulunmasında zorluk çekilmesi ve İngilizceye çevrilmesinin beklenmesidir. Çince'den direk olarak çeviri yapanlar var ama genel olarak İngilizce'den çevrilmektedir bölümler

Tüm Anime severlere önerdiğim ve mutlaka izlemesini tavsiye ettiğim tek bir anime vardır İnitial D eğer F&F Tokyo Drift izleyim beğendiyseniz bu animeden vaz geçemezsiniz buraya küçük bir soundtrack ile birlikte amv halini atacağım
@KaanRobert gece link istemiştinir her ne var ise burada bakabilirsiniz.
 

Rashmore

Hectopat
Katılım
22 Ocak 2019
Mesajlar
2.562
Makaleler
52
Çözümler
24
Yer
@bluebard
Çin yapımlarını hiç izlememiştim daha önce ama Quanzhi Fashi'nin çizimleri çok hoşuma gitti. Japonca'dan Çince'ye geçince biraz sinyaller karıştı bende ama yakında inceleyeceğim Çin yapımlarını da. Teşekkürler bilgilendirdiğin için bizi bu konuda.
 
KS
OnTheRoonKilled

OnTheRoonKilled

Decapat
Katılım
11 Nisan 2020
Mesajlar
5.071
Makaleler
1
Çözümler
14
Yer
Zaphkiel
Çin yapımlarını hiç izlememiştim daha önce ama quanzhi Fashi'nin çizimleri çok hoşuma gitti. Japonca'dan Çince'ye geçince biraz sinyaller karıştı bende ama yakında inceleyeceğim Çin yapımlarını da. Teşekkürler bilgilendirdiğin için bizi bu konuda.

İlk başta bende de Japonca'dan Çince'ye geçişte biraz sıkıntı oldu ancak quanzhi serilerini bitirdikten sonra kulağım alıştı iyice o yüzden alışmanız için 2 3 tane donghua bıraktım bunlardan sonra diğerleri izlenirse cidden bazı serilerde animelerden çok daha fazla zevk alıyorsunuz. Douluo dalu örnek olarak 1 günde 70 bölümünü izledim ve 3 kerede bitirdim cidden kaliteli yapımlar var. En azından ilk 1 2 bölümüne göz gezdirilmesini öneririm belli olmaz benim gibi bağımlı olursunuz.
 
KS
OnTheRoonKilled

OnTheRoonKilled

Decapat
Katılım
11 Nisan 2020
Mesajlar
5.071
Makaleler
1
Çözümler
14
Yer
Zaphkiel
Keşke odun gibi konuşmasalar. Donghuaların konuları güzel ama. Çizimleri de bayağı iyi.

Bazıları suyun çıkarılmış hali olarak yayınlanıyor. Konu ile alakalı olmayan sözlere bile yer veriliyor bazı serilerde.
Douluo dalu ve Xin Chen Bian aralarında çıkış yapmış olan, 3D çizimlerin gözlerimizi bayram ettirdiği donghualardır. Geri kalanı da güzel olsa dahi bu ikisi kadar iyi yapılmış değiller. Quanzhi serisi zaten klasik japon anime çizimine benzer olduğundan hitori no shita da var aralarında güzeldir.
Anime yokluğunda tamamen donghualara sardım ben :D.
 

MisakiTaro

Gigapat
Katılım
30 Ocak 2019
Mesajlar
19.359
Makaleler
9
Çözümler
201
Yer
Amasya
Bazıları suyun çıkarılmış hali olarak yayınlanıyor. Konu ile alakalı olmayan sözlere bile yer veriliyor bazı serilerde.
Douluo dalu ve Xin Chen Bian aralarında çıkış yapmış olan, 3D çizimlerin gözlerimizi bayram ettirdiği donghualardır. Geri kalanı da güzel olsa dahi bu ikisi kadar iyi yapılmış değiller. Quanzhi serisi zaten klasik japon anime çizimine benzer olduğundan hitori no shita da var aralarında güzeldir.
Anime yokluğunda tamamen donghualara sardım ben :D.
Kaç anime izledin ki? Anime bitmez, bulmak gerekir sadece.

Donghuaları ve Barkın'ı çok sevsem de bir türlü ısınamadım. :/
 
KS
OnTheRoonKilled

OnTheRoonKilled

Decapat
Katılım
11 Nisan 2020
Mesajlar
5.071
Makaleler
1
Çözümler
14
Yer
Zaphkiel
Kaç anime izledin ki? Anime bitmez, bulmak gerekir sadece.

Donghuaları ve barkın'ı çok sevsem de bir türlü ısınamadım. :/

3 Senedir anime izlediğime göre fazlasıyla anime izledim. Çoğu anime sıkıcı geliyor o yüzden istediğim türde anime bulmakta zorlanıyorum. Yeni gelen güncel animeleri hemen izlediğimden dolayı o arayı geçirecek veya kapılıp gideceğim anime çok olmuyor.
İstediğim türde animelerin neredeyse hepsini izledim, izlemediklerim ise 2 3 bölüm izleyip saldığım animeler.
Naruto (shippuden güzel olsa da ilk sezon çok ama çok sıkıcı izleyesim bile gelmedi 15 bölüm sonra), fairy tail (aynı şekilde 4 bölüm sonunda bıraktım en son lucy girdi baktım sıkıcı saldım), bunny girl senpai ( kıza açıldıktan sonra saldım onu da).
Aradığım aksiyon sahneleri, konu ne varsa donghualar karşıladı bende bağımlısı oldum. Normalde "a" tuşuna basınca normal anime sitesi gelirken artık donghua sitesi çıkıyor :D.
Kaptan Tsubasa'ya bir göz gezdirmek istiyorum ama internet yok doğru düzgün bakamıyorum şu aralar. Şu yazdığımı paylaşması için bile 1dk bekliyorum.
 
Katılım
14 Ocak 2021
Mesajlar
8
Tüm Sosyal'e iyi günler dilerim ve piyasada çevirisi yapılmış ayrıca İngilizce olarak çevirisi yapılmış neredeyse tüm donghuaları izlemiş biri olarak bu gün sizler donghua ve benim beğendiğim manhualardan öneri amaçlı bir rehber hazırladım. İnşallah hoşunuza gider ve seversiniz.

Kafanız karışmış olabilir donghua manhua neyce konuşuyorsun diyebilirsiniz o yüzden önden bilgilendirme yaparak hızlıca önerilere geçeceğim;

Donghua: Kısaca Çin animasyonudur. Genel olarak 3D olarak bize sunulur ve üzerinde büyük emekler verilmiştir. Örnek olarak bir konuşma sahnesinde gerçek insanlar aynı repliği seslendirirler ve hal ve hareketleri ona göre animasyona çevrilir.

Manhua: Çinliler tarafından yapılan genellikle mangalara göre çizimleri daha sade olan ve neredeyse tümünün renklendirildiği çizgi romanlardır.

Açıklamaları yaptığıma göre kendi zevkime ve sevdiğim serilere göre sıralamış olacağım.

Douluo Dalu: 2009 senesinde manhua olarak yayınlanan bu seri 2018 senesinde donghua olarak yayınlanmaya başlanmıştır. 2021 senesinde ise Live Action sayabileceğimiz dizi halinde yayınlanacaktır. Açık ara izlediklerim arasında en iyi donghua diyebilirim. 25 dakika olmak üzere güncel hali ile 131 bölüm yayınlanmış haldedir ve hala devam etmektedir.
Bu seri için manhua 248. Chapter'a kadar çevrilmiş ancak çevirmenlerine ulaşamadığımdan ve izin alamadığımdan buraya eklemiyorum. Basit bir araştırma ile bulunabilir. Soul land olarak aratın.

Önceki hayatında tang mezhebinden ustaları onu hiçbir şeyi olmayan hayatından alıp mezhepte suikastçılık eğitimleri vermiştir. Bu süre içinde Tang San bir sürü yeni silah keşfetmiş ve dış kurda olan öğrencilere fark atmıştır. Ancak ne kadar isterse istesin iç kur öğrencisi olamamıştır. Bunun ardından ise bir plan hazırlayıp ana kuleye sızarak tang mezhebinin gizli silah parşomenini almıştır. Bunu fark eden yetkililer onu ortadan kaldırmak için bir savaşa girişmişlerdir ancak bilmedikleri şey ise Tang San mezhebin şu ana kadar hiçbir şekilde yapılmamış en gizli silahını yapmış olmasıdır. Bunun ardından Tang San bu silahı mezhebe hediye eder ve intihar eder. Ardından ise aynı isim ve soy isim ile farklı bir dünyada doğar. Hikayemiz ise Tang San'ın bu yeni dünyada nasıl hayatta kalacağıdır.

Olmak üzere 7 sezon vardır ve hala devam etmektedir.

Quanzhi Fashi: Manhua olarak tam çıkış yaptığı zamanı bilmiyorum ancak 2016 senesinde seri olarak karşımıza çıkmıştır. 4 sezonu bulunan bu anime sezon başına 12 bölüm ve 24 dakika düşmektedir. Açıkçası 2-3 kere bitirdiğim bir donghuadır kendisi ve çok da severim. 2. sezonu biraz sıkmıştı açıkçası ama gayet güzel ve izlemenizi öneririm.

Bir dağın tepesinde dinlenirken yaşlı bir adamın Mo Fan'a gizemli bir çupra kolyesi vermesinin sonucunda Mo Fan'ın hayatı değişmiş ve etrafında büyünün konuşulduğunu görmüştür. Babasının yardımları ile birlikte büyü lisesine giren Mo Fan'ın başına nereler gelecektir.

Quanzhi Gaoshou: 2015 senesinde manhua olarak başlanılan bu seri hala devam etmektedir. 2017 senesinde ise donghua olarak karşımıza gelmiştir. 2 sezon 1 movie ve toplam 3 tane içinde barındıran Special olarak ayrılmıştır. İzlediğim 2. Çin yapımı animedir ve benim için ayrı bir yerdedir kendisi.

Bir zamanlar Glory tarihinde bir efsane olan Ye Qiu kod adlı Ye Xiu emekliye ayrılmaya mecbur bırakılmıştır. Peki o Glory oynamayı bırakacak mı veya oyun tarihine ismini yazmaya devam edecek mi?

Xing Chen Bian: 2018 senesinde yayınlanan bu donghua cidden top 5 listesine girmeyi hak ediyor. 2 sezondan oluşan bu anime sizi içerisine çekecektir. Her sezon 12 bölüm içermektedir ve 25 dakikadan oluşmaktadır.

Qin kralının 3. oğlu olan Qin Yu için hiçbir ümit yoktur. İç öz seviyesine göre külvitasyon yapılmaktadır ve öz toplayamayacak çocuklar ise bir nevi değersizdir. hele ki bu kralın oğlu olunca. Babasına yardım etmek isteyen Qin Yu dış külvitasyonda uzun ve zorlu eğitimler sonucunda ise kendine özel bir dış külvitasyon yöntemi geliştirmiş ve kendini kartalı ile birlikte aşırı derecede güçlendirmiştir. Bakalım sonucunda Qin Yu neler yapacak.


Ling Jian Zun: 2019 senesinde yayınlanmaya başlanılan bu donghua kısa bölümlerden oluşmuştur ve 4 sezonu vardır. 4. sezon devam etmektedir ancak şu anda 2. sezon 6. bölüme kadar çevrilmiştir.

Eskiden Chu hanedanlığı güçlü ve tanınan bir hanedanlıktı ancak bir gece ani bir saldırı ile hanedanlık batmış ve ana karakterimiz Chu Xing Yun'un babası kaybolmuştur. Chu Xing Yun hanedanlığın başına geçmiş ve Shui hanedanlığı ile olan evlilik anlaşması ile hanedan başkanının gayrimeşru kızı Shui Liu Xiang ile evlenmiştir. Bu uzun süreçte karakterimiz karısını kurtarmak ve hanedanlığı şanlandırmak için neler yapacaktır.


Wu Shen Zu Zai: 76 bölüm yayınlanan bu donghua bölüm başına op ve Ed'yi çıkarırsak 5 dakika gibi bir süre çıkıyor ortaya.

Cennet seviyesine ulaşan Qin Chen en yakın arkadaşı ve sevgilisi tarafından ihanete uğradıktan sonra onların eline düşmemek için kendini kaya ile birlikte aşağı atar ancak reenkarne olacağını bilmez. Reenkarne olduktan sonraki işi en çabuk biçimde meridyenlerini onarıp para kazanıp annesine para getirmektir. Bu yolculukta ne tür zorlukları yenecek.

İlk sitede çevirmen arkadaş bağımsız olduğundan 60. bölüme kadar çevrilmiştir. Geriye kalan bölümleri ise 2. attığım kanaldan izleyebilirsiniz.

Wu Dong Qian Kun: Açıkçası çıkış zamanını yazmaya üşendim o yüzden artık sadece bölüm sayısını ve kaç dakika sürdüğünü yazacağım. 2 sezon sezon başına 12 bölüm ve 25 dakikadan oluşan bir donghuadır.

Lin Xiao çıktığı bir maçta tüm külvitasyon yeteneği sökülmüş ve bir dahiden çöp'e dönüşmüştür. Oğlu ise kendini ne kadar geliştirmeye çalışsa dahi kuzenleri tarafından zorbalık görmüş ve aşağılanmıştır ta ki o mağaraya düşene kadar. Gizemli bir taş ile birleşmiş ve külvitasyon yeteneği anlık olarak üst seviyeye çıkmıştır. Artık dahi olarak anılmaya layıktır. Bakalım ileriki zamanlarda karşısına ne gibi zorluklar çıkacak


Xian Wang De Richang Shenghuo: Tek sezon ve 15 bölümden oluşmaktadır. 10, 2 olan ara bölüm vardır bu sayede 16 bölümdür.
Doğduğu andan beri gücü aşırı yüksek olan Wang Lin annesi ve babasının yardımı ile gücünü bastırabilmiştir ancak bu iş liseye gidene kadar sürdü Sun Rong'a aşık olana kadar.


Wan Jie Xian Zong: 2018 senesinde yayınlanan bu donghua ise uzun bir seri diyebileceğimiz serilerdendir ancak merak etmeyin o kadar da uzun değil. 4 sezon ve sezon baştan neredeyse 40 bölüm düşmektedir. 4. sezonu hala devam etmektedir.

Büyük mezheplerden biri olan Tian YYuan mezhebi tüm mezhepler arasında bulunan en güclü mezheptir. Bunun yanında ise ölümsüzlük seviyesine ulaşan mezhep liderine sahiptir. Bu mezhep lideri üvey de olsa Ye Xing Yun isimli bir torunu vardır. Ölümsüzlük seviyesine ulaştığında ne kadar mezhepte ondan daha yüksek seviyeli kişiler olsa da mezhebi torununa bırakmıştır. Ye Xing Yun bu görevi üstlenirken dış dünyayı tanımak ve kendini güçlendirmek amacı ile kendisine tıpatıp benzeyen biri ile rol değiştirmiştir. Bakalım Xing Yun nasıl bir yol izleyecekYao Shen Ji: 2017 senesinde yayınlanan bu donghua uzun gözükmesine rağmen kısadır. Bölüm başına 7 dakika gibi bir süre düşmektedir ve 40-40-40-52 bölümdür sezon başına.

Eklemeyi unutsamda Ling Jian Zun'da gördüğümüz gibi anakarakterimiz Nie Li efsanevi seviyede bir savaşçı olduktan sonra ölür ve küçüklüğünde tekrardan reankarne olur? Önceki hayatında olan bilgiler ile tekrardan efsanevi bir savaşçı olma yolunda ilerlerken ne tür zorluklar çekecektir.


Yuan Long: Bu sene yayınlanan bu seri 15 bölüm ve bölüm başına 25 dakika bir süre ile karşımıza çıkmaktadır. Çevirmen arkadaş bağısız olduğundan dolayı seri yarıda kalmıştır.

Orduda bulunan en kıdemli ( Bir nevi SAT komandosu ama daha teknolojik hali) askerlerden biri olan Wang Shen görev yerine gitmek için paraşüt ile atlarken yuan ruhu tarafından ele geçirilir ve farklı bir dünyada kendini bulur yanında ise işe yaramaz bir balık ruhu vardır. Düştüğünde öldürdüğü soylunun ailesi tarafından kovalanırken hayatta kalıp ruhu geliştirip bir çöp olmaktan çıkabilecek mi?


Supreme God Emperor: Bir diğer ismi ile Wu Shang Shen Di bu sene çıkan benim için gayet güzel külvitasyon temalı donghualardan biridir. 1 sezon 64 bölüm ve bölüm başına toplam 8 dakika ayrılmış bir seridir. Bu ayın 18'inde final vermiş ancak Türkçe olarak 56 bölüm çevrilmiştir daha.

Kadim zamanlarda yaşan ve savaş sonucu ölen ana karakterimiz Mu Yun isimli Hanedanlığın başkanının bedenine geçer. Ancak Mu Yun babaası tarafından bir çöp olarak nitelendirilmiş ve kenara atılmıştır. Bu kadim zamanlarda yaşan bu kişi Mu Yun olarak taklit yapar ve başarılara imza atıp bir efsane haline gelmeye çalışır. Bakalım bu yolda neler balına gelecek.


Dubu Xiaoyao: Bu sene yayınlanmaya başlanan ve hala devam etmekte olan bir seridir. 32 bölüm çevrilmiştir ve bölüm başına 7-8 dakika gibi bir süre düşmektedir.

Farklı bir dünyada reenkarne olan anakarakterimiz büyük bir hanedanlığın küçük hanımı ile evlilik rolü yapmak zorunda bırakılır ardından ise bu küçük hanımı seven ve evlenecek olan kişi ile bir sava dalaşırlar o anda B, r yıldırım ana karaktermize çarpar ve yanında külvitasyonda usta diyebileceğimiz bir kadın belirir. Bakalm ana karakter güçlerini ne kadar arttırabilecek.


Battle Through the Heaven: Diğer ismi ile Doupo Cangqiong 2017 senesinde yayınlanmaya başlanmıştır. 3 Sezon'dan oluşmaktadır ve sezon başına 12 bölüm, bölüm başına 25 dakikadan oluşmaktadır.

Bir zamanlar dahi olarak anılan Xiao Yan bir gün tüm gelişimi düşmüş ve artık çöp olarak bahsedilmeye başlanmıştır. Bilmediği tek şey ise 3 sene önce bulmuş olduğu içerisinde yüce bir bilgiye sahip olan ruhun bulunduğu yüzüğün 3 sene boyunca gelişim için yaptığı tüm manevi enerjiyi kendisine çekmesi ve kendine bir form oluşmak için oluşmasıdır. Bakalım bu usta ile anlaşması sonucu ne kadar yükselebilecek ve gelişebilecek.


Bir rehberin sonuna gelmiş bulunmaktayım inşallah izlersiniz ve hoşunuza gider. Bunlar sadece aklıma gelen donghualar dahası var ama aklıma gelmedi.
Çevirisi en kaliteli ve anlaşılır siteleri seçtim. Tabii ki sitede tüm donghualar bulunamaz çünkü hangi birine yetişsinler o yüzden 2 farklı seçenek olarak attım ve olmayanları tamamlamaya çalıştım. İnşallah sizin için yararlı olmuştur.

Bu arada Çince kulağınızı tırmalayabilir ilk etaplarda o yüzden ilk başta quanzhi fashi, quanzhi gaoshou, Xian Wang De Richang Shenghuo ve eklemeyi unutmuşum Hitori no Shita ile başlamanızı öneririm. Çünkü daha çok japon anime tarzına yakın çizimledr kullanılmıştır ve Çince'ye alışmanız için güzel bir ön hazırlık olur ayrıca keyifli dakikalar geçirirsiniz. Hem kulağınız hem de gözünüz azdan alışmış olur.

Burada eksik kalan bölümlerin nedeni ise yüksek kalite RAW bölümlerin bulunmasında zorluk çekilmesi ve İngilizceye çevrilmesinin beklenmesidir. Çince'den direk olarak çeviri yapanlar var ama genel olarak İngilizce'den çevrilmektedir bölümler

Tüm Anime severlere önerdiğim ve mutlaka izlemesini tavsiye ettiğim tek bir anime vardır İnitial D eğer F&F Tokyo Drift izleyim beğendiyseniz bu animeden vaz geçemezsiniz buraya küçük bir soundtrack ile birlikte amv halini atacağım
@KaanRobert gece link istemiştinir her ne var ise burada bakabilirsiniz.
yaoi önerirmisiniz bana
 
KS
OnTheRoonKilled

OnTheRoonKilled

Decapat
Katılım
11 Nisan 2020
Mesajlar
5.071
Makaleler
1
Çözümler
14
Yer
Zaphkiel
@animeseviormkudur yeni konu açın. Yaoi izlemediğimden dolayı öneri veremem.

Ayrıyeten Mo Dao Zu Shi var 2 sezon olması gerek. Sitemizde mevcut ancak şu anda site bakımda galiba, hata veriyor. Benim bildiğim bunlar var yaoi olarak.

www.donghuatr.com üzerinden izleyebilirsiniz.
 

Yeni konular

Yukarı