Farklı ülkeden oyun almak

Merhaba, Steam de farklı ülkeden oyun alınca daha ucuz oluyor. Hem Türkiye'den hem de yurt dışından oyun alsam sorun olur mu? Teşekkürler.

USD fiyatlandırması yapılmasının bir sebebi de buydu, yabancı ülkeler Türkiye ve Arjantin üzerinden ucuza oyun alıyorlardı. Alınca sorun olmaz belki ama aldıktan sonra sorun olmayacağı ne malum?

Hesabının yasaklanması senin için bir sorun teşkil etmiyorsa olmaz.

USD fiyatlandırması yapılmasının bir sebebi de buydu, yabancı ülkeler Türkiye ve Arjantin üzerinden ucuza oyun alıyorlardı. Alınca sorun olmaz belki ama aldıktan sonra sorun olmayacağı ne malum?

Hayır şu anda ben yurt dışındayım. 3 aydır konumum burası. Fatura adresim de var. Kendime ait banka hesabım da var. Yani VPN kullanmıyorum. Kendi banka hesabımla alışveriş yapacağım.

Aynı anda hem Türkiye hem yurtdışından oyun alamazsınız. Şuan bölgeniz Türkiye ve para biriminiz TL ise; farklı ülkenin IP adresi ile (örneğin, Kazakistan) satın alma işlemi yapmak istediğinizde, Kazakistan kredi kartı ile satın alma ve bölgenizi Kazakistan yapma seçeneği çıkacaktır. Eğer bölgenizi değiştirirseniz 3 ay boyunca bölgenizi tekrar değiştiremiyorsunuz.

Sıkıntı olması konusunda da; kimse size sıkıntı olmayacağının garantisini veremez. Kesin sıkıntı çıkar da diyemez. İşi bilmeniz ve şansınıza göre sıkıntı yaşayabilir ya da yaşamayabilirsiniz.

Hayır şu anda ben yurt dışındayım. 3 aydır konumum burası. Fatura adresim de var. Kendime ait banka hesabım da var. Yani VPN kullanmıyorum. Kendi banka hesabımla alışveriş yapacağım.

O zaman sorun çıkmaz eğer herhangi bir yasaklama falan olursa destek üzerinden belirtirsiniz. Artık Türkiye'de yaşamadığınızı falan belli kanıtlarla açıklarsınız. Sorun olmaz. Ama aynı anda iki bölgeden de nasıl alacaksınız?

O zaman sorun çıkmaz eğer herhangi bir yasaklama falan olursa destek üzerinden belirtirsiniz. Artık Türkiye'de yaşamadığınızı falan belli kanıtlarla açıklarsınız. Sorun olmaz. Ama aynı anda iki bölgeden de nasıl alacaksınız?

Türkiye'de oyunlar daha pahalı zaten. Hep buradan satın alırım o zaman. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı