Farming Simulator 19 FPS sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Nihilianth

Decipat
Epic'den giriyorum oyuna. Oyundayım hangi ayara alırsam alayim aynı, yani şöyle söyleyeyim, ara sıra oluyor. FPS 60'dan 58'e düşünce 10 FPS ile oynuyormuş gibi oluyor saniyelik ama hep olmuyor, ara sıra oluyor. V-Sync Kapalı ancak 60'ın üstünde FPS Alamıyorum. Eski sistemimde de bu oyunda böyle bir sorun vardı.

Sistemim:
  • 16 GB RAM
  • RYZEN 5 2600X
  • GTX 1660 Super
  • 512 GB SSD
  • 1 TB HDD
Oyun HDD'de kurulu.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner Benchmark

30-01-2020, 22:15:20 FarmingSimulator2019Game.exe benchmark completed, 25433 frames rendered in 531.860 s
Average framerate : 47.8 FPS
Minimum framerate : 28.6 FPS
Maximum framerate : 60.6 FPS
1% low framerate : 33.8 FPS
0.1% low framerate : 1.8 FPS

Depolama hariç aynı sistemden bende de var. SSD'ye yüklü.

1 saat boyunca ben de bağlanmaya çalıştım ama çok oyunculu oyun ile bağlantı kuramadı diyor çözüm nedr

Nasıl Benchmark yaptın ?
MSI Afterburner Ayarlar > Benchmark bölümünde Benchmark'ı başlat - durdur tuşlarını ayarla.
Benchmark.txt dosyasını kaydedeceği yeri ayarla.

Oyun tamamen açıldıktan sonra (menüler falan olmayacak) Benchmark Başlaması için ayarladığın tuşa bas. Biraz oynadıktan sonra Durdurma tuşuna bir kere bas. Tamamen durdurmak için bir kere daha Durdurma tuşuna bas.

Benchmark.txt içine üstte gönderdiğim mesajdaki gibi kaydolur.

Epic'den giriyorum oyuna. Oyundayım hangi ayara alırsam alayim aynı, yani şöyle söyleyeyim, ara sıra oluyor. FPS 60'dan 58'e düşünce 10 FPS ile oynuyormuş gibi oluyor saniyelik ama hep olmuyor, ara sıra oluyor. V-Sync kapalı ancak 60'ın üstünde FPS alamıyorum. Eski sistemimde de bu oyunda böyle bir sorun vardı.

Sistemim:
  • 16 GB RAM.
  • Ryzen 5 2600X.
  • GTX 1660 Super.
  • 512 GB SSD.
  • 1 TB HDD.
Oyun HDD'de kurulu.

Dostum oyun sorunlu bir oyun haberin olsun optimizasyonu rezalet bende de oluyor yüksek ayarlarda evimin yanında GPU kullanımı %100 olduğu halde kendiliğinden 50-52 FPS'lere düşüp geri yükseliyor.

Geri
Yukarı