Çözüldü Farming Simulator 22'de direksiyon seti kullanınca oyun çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Bilirkisi.exe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yönetmen, Tiyatro Sanatçısı, Oyun Yazarı, Koordinatör, Rejisör, Oyuncu Koçu
RAM
10 Gb Ddr3
Ekran kartı
Amd Rx550 4 Gb
İşlemci
Amd A8 5500B
Öncelikle herkese merhaba! Xbox Gamepass'de dolaşırken Farming Simulator 22'yi gördüm ve oynamaya karar verdim. İlk oynamaya başladığımda hiçbir sorun yaşamadan 4-5 saat kadar oynadım. Daha sonra grafik ayarının orta ayarda olduğunu farkettim ve yükseltmek istedim. yükselttikten sonra oyun açılırken giants engine hata vermeye başladı. Oyunu iki kere kaldırıp tekrar yükledim fakat sorun devam ediyordu. Daha sonra direksiyon setimi sökünce açıldığını fark ettim. En yüksek ayarlarda gayet akıcı oynatıyordu. bir süre böyle test ettikten sonra direksiyonu tekrar taktım ve herhangi bir araca bindiğimde oyun kilitlenip çökmeye başladı. grafik ayarlarını düşürsem de sorun değişmiyor. Oyunu ilk oynadığımda direksiyon setimle sorunsuz çalışıyordu.

Direksiyon setimi bağlayarak oyunu açamıyorum. Oyun içerisinde direksiyon setimi bağlarsam, herhangi bir araca binene kadar çökmüyor. Grafik sürücüm ve windows'um güncel. Oyun ssd'ye kurulu. Kullandığım direksiyon seti biraz eski fakat bu oyun dışında daha önce sorun yaşadığım olmamıştı. GoldMaster'ın 270 derece bir direksiyon setini kullanıyorum. Modelini bilmediğim için yazamıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Sorunu çözdüm fakat biraz ilginç bir çözüm oldu. Oyunu oynamak için öncelikle direksiyon seti takılıyken bilgisayarımı yeniden başlatıyorum, daha sonra oyuna girdiğimde herhangi bir problem yaşamıyorum. Fakat olur da oyundan çıkarsam, problem devam ediyor. Bu sebeple oyunu oynayacağım zaman bilgisayarı yeniden başlatıyorum. Bu benim sorunumu kötü bir çözüm olmasına karşın çözüyor, umarım sizin probleminizi de çözer.
Sorunu çözdüm fakat biraz ilginç bir çözüm oldu. Oyunu oynamak için öncelikle direksiyon seti takılıyken bilgisayarımı yeniden başlatıyorum, daha sonra oyuna girdiğimde herhangi bir problem yaşamıyorum. Fakat olur da oyundan çıkarsam, problem devam ediyor. Bu sebeple oyunu oynayacağım zaman bilgisayarı yeniden başlatıyorum. Bu benim sorunumu kötü bir çözüm olmasına karşın çözüyor, umarım sizin probleminizi de çözer.

Çözüm
Dün akşam beri uğraştım sorunu giderdim senin yaptığını denedim bende de çalıştı çökmedi oyun sonra aklıma driver geldi driverini sildim direksiyon setinin girdim oyuna driverdan kaynaklı oyundan atıyormuş sildim oyuna girdim ardından hiçbir sıkıntı olmadan oynuyorum yanıtın için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı