Fast Boot açınca bilgisayar açılmıyor

MassacreDeath

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, BIOS'taki fast Boot'u açtığım zaman aygıtınızın onarılması gerekiyor hatasıyla karşılaşıyorum. Hata da winload. EFI dosyasından kaynaklı olduğunu söylüyor Windows ISO'lu USB'den Boot edip onarmama rağmen devam ediyor Secure Boot'u açsam da kapatsam da devam ediyor. SFC /scannow da yaptım düzelmedi sadece fast Boot'u kapattığımda düzeliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fastboot'u açarsanız bios modu otomatikman uefi olur. Eğer windows kurulumu legacy olarak yaptıysanız bu durumun yaşanması normal.

Fastboot'u açarsanız bios modu otomatikman uefi olur. Eğer windows kurulumu legacy olarak yaptıysanız bu durumun yaşanması normal.

UEFI olarak yaptım ki zaten legacy modu yoktu. Sorun şu ki EFI ve kurtarma bölümleri HDD'de gözüküyor. Ama bu bölümlerin hiçbiri Windows'un kurulu olduğu SSD'de yok. İlk başta F12 ile Windows Boot Manager'i seçerek Windows'u başlatabildiğimi fark ettim. Sonra Fast Boot kapatınca Windows Boot olmaya başladı.
Bilgin varsa bu sorun hakkında biraz daha yardımcı olabilirsen sevinirim.

UEFI olarak yaptım ki zaten legacy modu yoktu. Sorun şu ki EFI ve kurtarma bölümleri HDD'de gözüküyor. Ama bu bölümlerin hiçbiri Windows'un kurulu olduğu SSD'de yok. İlk başta F12 ile Windows Boot Manager'i seçerek Windows'u başlatabildiğimi fark ettim. Sonra Fast Boot kapatınca Windows Boot olmaya başladı.
Bilgin varsa bu sorun hakkında biraz daha yardımcı olabilirsen sevinirim.
Yeniden format atma şansın varsa, fastboot açıkken ssd'yi sil ve kurulum yap.

Yeniden format atma şansın varsa, fastboot açıkken SSD'yi sil ve kurulum yap.

Şu an sıkıntı yok gibi ya bir sıkıntı olursa yaparım makine saat gibi çalışıyor büyük ihtimal Fast Boot açıkken EFI'yi sadece SSD'de arayıp ondan Windows'u başlatmıyordu. Şimdi kapatınca sadece SSD'ye başvurmak yerine HDD'den EFI'yi açıp Windows'u SSD'den seçiyor. SSD NVMe M.2 olduğundan 3000 MB okuma var zaten 10 saniyede açılıyor Fast Boot'a ihtiyacım yok o kadar. İlerde sıkıntı çıkarabilir diyorsan içine eski bilgisayarımdan dosyaları atmamışken yapabilirim ama.
Edit: Aynı zamanda bunları çözmeden önce Windows'u 2 3 kez her yeri biçimlendirerek BIOS'u güncelleyerek denedim yine bana mısın demedi önce harddiski tanımaması için not allocated biçimine getirmem lazım ki bu komutları da kullanmayı pek bilmiyorum açılan bilgisayara yanlış bir şey yapmayım durduk yere yine de çok sağ ol yardım ettiğin için sorunun donanımsal olmadığını anlayınca bayağı bir rahatladım. Kendi beceriksizliğimden yanlış kurulmuş.

Şu an sıkıntı yok gibi ya bir sıkıntı olursa yaparım makine saat gibi çalışıyor büyük ihtimal Fast Boot açıkken EFI'yi sadece SSD'de arayıp ondan Windows'u başlatmıyordu. Şimdi kapatınca sadece SSD'ye başvurmak yerine HDD'den EFI'yi açıp Windows'u SSD'den seçiyor. SSD NVMe M.2 olduğundan 3000 MB okuma var zaten 10 saniyede açılıyor Fast Boot'a ihtiyacım yok o kadar. İlerde sıkıntı çıkarabilir diyorsan içine eski bilgisayarımdan dosyaları atmamışken yapabilirim ama.
Edit: Aynı zamanda bunları çözmeden önce Windows'u 2 3 kez her yeri biçimlendirerek BIOS'u güncelleyerek denedim yine bana mısın demedi önce harddiski tanımaması için not allocated biçimine getirmem lazım ki bu komutları da kullanmayı pek bilmiyorum açılan bilgisayara yanlış bir şey yapmayım durduk yere yine de çok sağ ol yardım ettiğin için sorunun donanımsal olmadığını anlayınca bayağı bir rahatladım. Kendi beceriksizliğimden yanlış kurulmuş.
Fastboot bios yükleme kısmının hızlıca geçilmesi içindir. Kapalı olması extra bir sorun teşkil etmiyor. Sadece 1-2 saniyelik bir açılış gecikmesi olabilir.

Fastboot BIOS yükleme kısmının hızlıca geçilmesi içindir. Kapalı olması extra bir sorun teşkil etmiyor. Sadece 1-2 saniyelik bir açılış gecikmesi olabilir.

Çok teşekkür ederim içim bayağı bir rahatladı 2 gündür eski bilgisayardan dosyaları aktarmaya program yüklemeye korkuyordum bir daha sorun çıkarsa diye.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı