FastPay'in geri ödemediği 100 TL hakkında

Kimse

Kilopat
Makaleler
21
Bilindiği üzere fastPay 100 TL'ye kadar olan dijital ödemelerin tamamının geri ödeneceği şeklinde bir kampanya yapmıştı ve ardından da parça parça olan ödemeleri eksik ödemişti, Sosyal'de de bir dünya mağdur var. Çok büyük bir para değil ama büyük hak yiyip şimdi de işleri uzatıyorlar. Ben -Fast Pay'e de yazmış olabilirim, net hatırlamıyorum- deniz Bank'a bu konu üstüne bildirimde bulundum, 100 TL alışveriş yaptım Fast Pay'den, ilki 3*20 TL olmak üzere ikincisi de 2*20 TL olmak üzere 20 TL'lik kuponlardan toplamda 100 TL aldım ama bana yalnızca ikinci yaptığım ödemenin iade edildiğini, yalnızca 40 TL'nin iade edildiğini bildirdim. Kalan 60 TL'yi geri yatırmaz ve işlemleri uzatırsanız Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağım dedim, hiç uzatmadım. Ayrıca eksik ödeme rezilliği bir yana, ilk ödememi değil, ikinciyi saymışlar, yani az olan ödemeyi. Hani ilk alışveriş için geçerli olsa bir kampanya anlarım, ikinciyi nasıl iade ettiniz, ucuz olanı mı seçtiniz? Yaklaşık 2 hafta boyunca ara ara bana bildirimimin değerlendirme sürecinde olduğu bildirildi, ardından dün bana bir e-posta geldi. Rezilliğe bakın, gelen e postanın son kısmı şöyle:

fastPay uygulaması üzerinden 02.12.2021 - 11.12.2021 tarihleri arasında 100 TL ve üzeri dijital kod alımlarında 100 TL'ye kadar ilk ödeme tutarın tamamı iade edilecektir. Yapılan inceleme sonucunda; ilk dijital kod ödeme işleminizin 60 TL olması nedeniyle eksik kalan 20 TL en kısa zamanda fastPay cüzdanınıza yüklenecektir.

Yani kalan 60'ı ödemek yerine, ilk önce 60 yükleyecektik, onu 40 yapmışız, 20 daha verip 60'a tamamlayalım diyor. Pazarlık kesiyorlar sanki. Bir e-posta attım az önce, tamamını iade etmeleri gerektiğine dair. Yeni bir gelişme olursa buradan bildireceğim, işi daha da yokuşa sürerlerse direkt Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağım. Daha önce hiç başvurmadım, benim için de tecrübe olur. Ayrıca mağdur olan herkesi de şikayete davet ediyorum, çatır çatır alın paralarınızı.

Son düzenleme:
Babama söylediğimde "bunlar dolandırıcıya benziyor almayalım" demişti, haklı çıkmış olabilir. Ne kadar dolandırıcı olmasalar da böyle bir olayın yaşanması hoş değil.
Umarım çözülür.

Bankaların yasal olmamasına rağmen hesap işletim ücreti diye bir saçmalığı devam ettirmeleri le aynı mantık. Bankaların bunu yapmasındaki amaç ne koparsak kardır mantığıdır. 1 milyon kişiye yaparlar yarısı hakkını arar, kalan yarısı da unutur, üstelemez, lanet eder bırakır.

Bankaların yasal olmamasına rağmen hesap işletim ücreti diye bir saçmalığı devam ettirmeleri le aynı mantık. Bankaların bunu yapmasındaki amaç ne yapsak kardır mantığıdır. 1 milyon kişiye yaparlar yarısı hakkını arar, kalan yarısı da unutuyor, üstelemez, lanet eder bırakır.
Bu yüzden herkesi şikayete davet ettim. Lanet düzen. Kimse hakkını aramıyor, herkes her şeye karşı suskun. Ne kadar tepkisiz, vurdumduymaz bir milletiz. Bu duyarlılığın kazanılması gerekiyor ama kazanılabilir mi? Sanmıyorum.

Hiç aklıma gelmemişti o. Bakalım ne diyecekler, ona göre başvuracağım ona da. Siz bu olay üstüne şikayet kaydı açtınız mı?

Bana da masal anlattılar yok parça parça aldın, yok bir müşteri tek sefer yararlanabilir diye sonra kayıt açınca böyle dediler.

Sayın Bülent C,
Bankacılık düzenleme ve denetleme Kurumu'na (bddk) hitaben iletmiş olduğunuz bildiriminiz incelenmiştir.
Bankamız fastPay uygulaması üzerinden kampanya dâhilinde 02.12.2021 - 11.12.2021 tarihleri arasında 100 TL'ye kadar fastPay ile dijital kod alımlarında 100 TL'ye kadar ilk ödeme tutarın tamamı iade edilecektir.

Bilgilerinize sunarız,
Saygılarımızla.

DenizBank'a. Ş.
Genel müdürlük

Son düzenleme:
@hovarda Harika. Tebrik ederim. E-postama yine masal anlatırlarsa THH yerine direkt BDDK'ye başvuracağım ben de. Birkaç güne dönüş yaparlar diye düşünüyorum, gerçi e-postaya bakarlar mı emin değilim.

Bilindiği üzere fastPay 100 TL'ye kadar olan dijital ödemelerin tamamının geri ödeneceği şeklinde bir kampanya yapmıştı ve ardından da parça parça olan ödemeleri eksik ödemişti, Sosyal'de de bir dünya mağdur var. Çok büyük bir para değil ama büyük hak yiyip şimdi de işleri uzatıyorlar. Ben -Fast Pay'e de yazmış olabilirim, net hatırlamıyorum- deniz Bank'a bu konu üstüne bildirimde bulundum, 100 TL alışveriş yaptım Fast Pay'den, ilki 3*20 TL olmak üzere ikincisi de 2*20 TL olmak üzere 20 TL'lik kuponlardan toplamda 100 TL aldım ama bana yalnızca ikinci yaptığım ödemenin iade edildiğini, yalnızca 40 TL'nin iade edildiğini bildirdim. Kalan 60 TL'yi geri yatırmaz ve işlemleri uzatırsanız Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağım dedim, hiç uzatmadım. Ayrıca eksik ödeme rezilliği bir yana, ilk ödememi değil, ikinciyi saymışlar, yani az olan ödemeyi. Hani ilk alışveriş için geçerli olsa bir kampanya anlarım, ikinciyi nasıl iade ettiniz, ucuz olanı mı seçtiniz? Yaklaşık 2 hafta boyunca ara ara bana bildirimimin değerlendirme sürecinde olduğu bildirildi, ardından dün bana bir e-posta geldi. Rezilliğe bakın, gelen e postanın son kısmı şöyle:

Yani kalan 60'ı ödemek yerine, ilk önce 60 yükleyecektik, onu 40 yapmışız, 20 daha verip 60'a tamamlayalım diyor. Pazarlık kesiyorlar sanki. Bir e-posta attım az önce, tamamını iade etmeleri gerektiğine dair. Yeni bir gelişme olursa buradan bildireceğim, işi daha da yokuşa sürerlerse direkt Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağım. Daha önce hiç başvurmadım, benim için de tecrübe olur. Ayrıca mağdur olan herkesi de şikayete davet ediyorum, çatır çatır alın paralarınızı.
Size gelen e-postada belirtilen normal olan bu arada. Kampanya sadece ilk kod alışverişi için geçerli. Yani kod satın aldınız 60 TL tutarındaki alışveriş. Tek seferde 100 TL'lik kod alsaydınız, 100 TL iade edilirdi. Kampanya koşullarında yapacağınız ilk alışveriş için geçerlidir yazıyor. Dedikleri gibi 20 Lira eksik iade etmişler, en fazla +20 TL daha alırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı