Fatih projesi akıllı tahta admin şifresi

kaaner48

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bilenler vardır fakat ben yinede açıklayım fatih projesindeki
Tüm akıllı tahtaların admin parolası. vesdijm@n1453 Tür lütfen kötü amaçla kullanmayın!

Sen devletin öğrenciler girip zararlı yazılımlar yüklemesin diye koyduğu şifreyi neden burada paylaşıyorsun? Bunun suç olduğunu bilmiyor musun?

Sen devletin öğrenciler girip zararlı yazılımlar yüklemesin diye koyduğu şifreyi neden burada paylaşıyorsun? Bunun suç olduğunu bilmiyor musun?
Kötü amaçla kullanmayın dedim. Tahtada winrar yok onu yüklersin.
Üstelik iyilik yaptığımı düşünüyorum.

Oldukça doğru söyluyorsun. Kendi bilgisayarı gibi çöplük yapmak istiyo.
Çöpluk ile ne alakası var. Yeter ki kötü niyetli olma.

Kötü amaçla kullanmayın dedim. Tahtada winrar yok onu yüklersin.
Üstelik iyilik yaptığımı düşünüyorum.
Sence adamlar o akıllı tahtayı kurarken WinRAR vb. uygulamaların yükleneceğini düşünmemişler midir? İşte bu gibi işler için her okulda birer "Bilişim Formatörü" var. Eğer gerekli görürse bilişim formatörü bu uygulamaları şifreyi girerek yükler. Ayrıca iyilik değil çok büyük bir kötülük ettin. Kötü amaçlı biri bu şifreyi kullanarak akıllı tahtaya her uygulamayı yükleyebilir.

NOT: "winrar" değil "WinRAR" olmalıdır. İngilizceye daha fazla dikkat edelim.

Arkadaşım her tahtanın şifresi farklı bu arada.
Hayır. Fabrika da her tahtaya aynı şifreyi veriyorlar. Ama bazı uyanık hocalarımız bu şifreleri değiştiriyor. Sonuçta bazıları bu konuda ki gibi şifreleri ifşa edebiliyorlar. :) Ama yine de arkadaşın bu durumuna aldırmıyorum ve kendisine bunun yanlış bir durum olduğunu söylüyorum. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı