Faturasız ve vidaları yalama olmuş Excalibur G850 laptop garanti kapsamına girer mi?

Phoenix55

Centipat
Elimde 2.el almış olduğum bir Casper Excalibur G850 cihaz var. Aldığım kişide fatura yoktu bir süre sıcaklıkla ilgili sorun yaşadım macunu yoktur dedim macunu yeniledim. Kapattım baktım sıcaklıklar daha da yüksek. Oyunda 86-87 CPU için bu şekilde falan gidiyordu, ekran kartında ise soğumayı gözlemledim. Oyunlarda 66 falanken 57 falana düştü neyse baktım böyle olmayacak mavi ekran da almaya başladım. 1-2 kez UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP diye, sanırım içini açtığımda işlemciye macunu fazla sürdüysem sıcaklık ondan etkilenmiştir diye birkaç kez kasayı açtım diye vidalar yalama oldu ( benden önce kullanan kişi de açmış sanırım içini) ki işlemcinin ayaklarındaki soğutucu bloğun fanını tam oturtamadım. Sıktım ama pek sıkamadım. Açıkçası o veya soğutucu blok tam oturmadı/ işlemciye macun çok geldi, her neyse vidalar yalama olduğu için tekrar tekrar içini açmak istemiyorum.

Elimde fatura yok ve vidalar yalama olmuş vaziyette ömür boyu bakım kapsamına girer mi versem bakabilirler mi? Ve bu işlem kaç gün sürüyor bilgisi olan var mı? Ayrıca donanımlarda herhangi bir sorun yok ekran kartı vs yükseltmesi RAM vs yapılmadı her şeyi orijinal parça.

Teşekkür ederim şimdiden ilgi ve alakanız için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Bir konu hakkında bilgi sahibi olmadan yorum yapmam mümkün değil, yıllardır yaşadığımız olayların tecrübesi ile yorum yapıyorum. Genellikle sökülen bir cihaz garanti dışı kalır. Üretici sökülüp sökülmediğini anlamak için bazen vidaları mumlar, bazen vida deliklerini özel bir bandrol ile örter. Profesyonel bir işlem yapılırsa gizlenebilir mi, bunun da hilesini bulanlar olmuş olabilir. Nihayetinde üretici benim ürettiğim cihaza müdahale ederseniz garanti vermem der.

Gelelim Casper Excalibur serisine bu seri ile ilgili bilgim olmadığı için web sitesini kontrol ettim ve şu ifadeyi gördüm, "yetkisiz müdahaleye maruz kalmış Excalibur cihazlar Ömür Boyu Performans Bakım hizmetinden yararlanamamaktadır." Kaynak: Ömür Boyu Performans Garantisi | Casper.com.tr

Elimde 2.el almış olduğum bir Casper Excalibur G850 cihaz var. Aldığım kişide fatura yoktu bir süre sıcaklıkla ilgili sorun yaşadım macunu yoktur dedim macunu yeniledim. Kapattım baktım sıcaklıklar daha da yüksek. Oyunda 86-87 CPU için bu şekilde falan gidiyordu, ekran kartında ise soğumayı gözlemledim. Oyunlarda 66 falanken 57 falana düştü neyse baktım böyle olmayacak mavi ekran da almaya başladım. 1-2 kez UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP diye, sanırım içini açtığımda işlemciye macunu fazla sürdüysem sıcaklık ondan etkilenmiştir diye birkaç kez kasayı açtım diye vidalar yalama oldu ( benden önce kullanan kişi de açmış sanırım içini) ki işlemcinin ayaklarındaki soğutucu bloğun fanını tam oturtamadım. Sıktım ama pek sıkamadım. Açıkçası o veya soğutucu blok tam oturmadı/ işlemciye macun çok geldi, her neyse vidalar yalama olduğu için tekrar tekrar içini açmak istemiyorum.

Elimde fatura yok ve vidalar yalama olmuş vaziyette ömür boyu bakım kapsamına girer mi versem bakabilirler mi? Ve bu işlem kaç gün sürüyor bilgisi olan var mı? Ayrıca donanımlarda herhangi bir sorun yok ekran kartı vs yükseltmesi RAM vs yapılmadı her şeyi orijinal parça.

Teşekkür ederim şimdiden ilgi ve alakanız için.

RAM takma amacıyla açılan bölgelerde vida yalama olduysa ve firma RAM takmaya müsaade ediyorsa sorun olmaması lazım. Ancak ilgili yerlerin dışındaki vidalar yalama olmuşsa kesinlikle garanti dışı kalır.

Sorununuz muhtemelen işlemci bloğunun, olması gerektiği gibi sıkılmamasından kaynaklanıyor, yeterli soğuma sağlanamadığı işlemci ısınınca mavi ekran veriyor. Muhtemelen garanti dışı bırakırlar, ama yinede şansınızı deneyebilirsiniz, kaybedecek bir şeyiniz yok.

Geri
Yukarı