Laptop klavyesinde silinen tuşlar garanti kapsamına girer mi?

SualpSener

Hectopat
Daha fazla  
Laptopum asus rog strix g513, bazı tuşları epey silindi. Bazıları da biraz silindi sadece. Epey silinenlerin fotoğrafını ekliyorum. Alalı 1 yıldan fazla oldu ama tuşlar 1 yıl olmadan silinmeye başlamıştı. Bunu garanti kapsamında hallederler mi yoksa böyle mi kullanmam lazım?

Dosya Ekleri

• IMG_20221122_120124616.jpg
    IMG_20221122_120124616.jpg
    189,6 KB · Görüntüleme: 92
Laptopum asus rog strix g513, bazı tuşları epey silindi. Bazıları da biraz silindi sadece. Epey silinenlerin fotoğrafını ekliyorum. Alalı 1 yıldan fazla oldu ama tuşlar 1 yıl olmadan silinmeye başlamıştı. Bunu garanti kapsamında hallederler mi yoksa böyle mi kullanmam lazım?
Halletmeliler hocam kullanıcı hatası demezler muhtemelen.

Acer Nitro 5 kullanan bir arkadaşım tam olarak aynı nedenden dolayı garantiden tuşları değiştirtmişti.
Asus ne yapar bilemiyorum.

Tam da bu yüzden harici klavye kullanıyorum. İki ıslak mendille klavyeyi sileyim dedim Q tuşunun boyası çıktı. (Alkol içeriyordu sanırım.) Bir daha da dışarı çıkmadığım sürece dahili klavyeyi kullanmadım.

Acaba garantiye yollamadan istesem tek bir tuşu yollarlar mı? Sisteme ciddi oranda yükseltme yaptım. Yollarsam garantiye falan almayabilirler. Beklemekte istemiyorum garantiyi. Öyle duruyor gözüme bata bata.

Tam da bu yüzden harici klavye kullanıyorum. İki ıslak mendille klavyeyi sileyim dedim Q tuşunun boyası çıktı. (Alkol içeriyordu sanırım.) Bir daha da dışarı çıkmadığım sürece dahili klavyeyi kullanmadım.

Acaba garantiye yollamadan istesem tek bir tuşu yollarlar mı? Sisteme ciddi oranda yükseltme yaptım. Yollarsam garantiye falan almayabilirler. Beklemekte istemiyorum garantiyi. Öyle duruyor gözüme bata bata.
Genelde yollamıyorlar.

Ellerim çok terliyor o yüzden yine aynı sorun olacak büyük ihtimalle ama zaten ekranımda ölü pixel tespit ettim. Onun için göndermişken tuşların durumunu da eklerim. Yazanlara teşekkürler, sonuç belli olunca konuyu güncellerim.

Görünene göre çok fazla oyun oynuyorsunuz hocam. Size önerim, böyle sorunlar yaşamamak için kendinize klavye alabilirsiniz.
Masamda extra klavye için fazla yer yok maalesef ya.

Son düzenleme:
Değişim direkt olarak top case olarak yapılmakta ve garanti kapsamında değerlendirilmemekte. Hizmet bedeli yedek parça ile birlikte 2000-3000₺ arası.

70/30 IPA kullanmanız gerekirdi klavye temizliği için.

Arkadaşlar ROG Strix'lerde soyulma problemi devam etmektedir. Sebebi ter ve yağdır. Klavye temizliğinizi 70/30 IPA ile 2-3 günde bir gerçekleştirin. Böyle bir durumla karşılaşmazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı